Kemal Kılıçdaroğlu, Uğur Dündar ve tv100'e büyük komplo. SADAT Başkanı Melih Tanrıverdi itiraf etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Uğur Dündar'a konuk olduğu tv100'deki yayın sonrasında sosyal medyada linç kampanyası başladı. tv100'e yönelik saldırıların ardı arkası kesilmedi. İşin boyutu SADAT Başkanı Melih Tanrıverdi'nin yaptığı paylaşımla ortaya çıktı. Hem CHP lideri, hem Dündar hem de tv100'e büyük komplo kurulmuş.

Google Haberlere Abone ol
Kemal Kılıçdaroğlu, Uğur Dündar ve tv100'e büyük komplo. SADAT Başkanı Melih Tanrıverdi itiraf etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün usta gazeteci Uğur Dündar'ın tv100'deki Haftanın Panoraması adlı programa konuk oldu.

CHP lideri birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Program yayınlanırken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdadoğlu'nun daha önce kapısına kadar gittiği ve uyarıda bulunduğu SADAT'ın reklamı altta bant olarak geçti.

Kanal yönetiminin farketmesiyle birlikte SADAT'ın reklamı ekrandan alındı. Ancak sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde organize bir şekilde tv100'e, Kemal Kılıçdaroğlu'na ve Uğur Dündar'a yönelik saldırılar başladı.

Saldırılar linç kampanyasına dönüşünce tv100 Genel Yayın Yönetmeni Alican Değer yazılı bir açıklama yaptı ve açıklamada "Sayın Uğur Dündar'ın Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı programda 100'ü aşkın alt bant reklamın içine bu reklamı da yerleştirmiş. Yayın yönetim durumu farktettiği an müdahale da bulundu. Reklam kaldırıldı. Program tekrarında da yer verilmedi. Ancak bu arada kıyamet koptu. Ne darbeciliğimiz kaldı, ne silahlı mesaj verdiğimiz. Evet yasadışı olmasa bile bu politik anlamda bir hatadır. Ancak reklam servisimizin siyasi bilgi eksikliği yüzünden Sayın Uğur Dündar'ın, hele hele de Sayın Kılıçdaroğlu'nun hedef alınması kabul edilemez. Böylesi masum sayılabilecek bir hatadan yola çıkılarak kişi ve kurumları yok etmeye çalışmak en azından belli değerleri savunduğunu söyleyenlere yakışmamaktadır. Bu olaydan tabii ki ders alınmıştır. Tekrarı önlenecektir." ifadelerini kullandı.

 

SADAT komployu itiraf etti

Aslında bu saldırılarda asıl komplonun tv100'e yönelik olduğu ise sonradan ortaya çıktı. Yapılan saldırılarla birlikte tabiri caizse bir taşla bir kaç kuş vurulmak istendi. Verilen bu reklamla hem tv100, hem Kılıçdaroğlu hem de Dündar hedef alındı.

Sosyal medyada paylaşılan yorumlara bakıldığında ise asıl komplonun tv100'e kurulduğu anlaşıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Uğur Dündar ve tv100'e büyük komplo. SADAT Başkanı Melih Tanrıverdi itiraf etti - Resim : 2

SADAT Başkanı Melih Tanrıverdi, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak bunu itiraf etti.

Gazeteci Serdar Arseven'in tweetini alıntılıyan Tanrıverdi, 'gol mü olmuş?" ifadesini kullandı.

Tanrıverdi, "Etkili reklam için @halktvcomtr veya @tele1comtr planlıyorduk. Hafta ortası CHP'den bir hanım kardeşimiz Kılıçdaroğlu'nun Dündar'la yapacağı programın Cumartesi yayınlanacağı bilgisini verince kanal planlamamızı değiştirmek zorunda kaldık." sözleriyle niyetini ortaya koydu.

Kemal Kılıçdaroğlu, Uğur Dündar ve tv100'e büyük komplo. SADAT Başkanı Melih Tanrıverdi itiraf etti - Resim : 3

 

İŞTE KOMPLONUN İTİRAFI OLAN O AÇIKLAMALAR

SADAT Başkanı Melih Tanrıverdi sosyal medyadan yaptığı açıklamada reklamın Kılıçdaroğlu'nun konuşması sırasında yayınlanması için bilinçli olarak çalışma yürüttüklerini belirtti. 

"2022 yılına dönük PR incelemesi yaptığımızda SADAT ile Kılıçdaroğlu birlikteliğinin en iyi reytingi yaptığını gördük. Reklam departmanımız 1.500 TL'lik bir reklam vererek bu reytingi güzel bir PR çalışmasına döndürmüş" ifadesini kullanan Tanrıverdi, "CHP'den bir hanım kardeşimiz Kılıçdaroğlu'nun Dündar'la yapacağı programın Cumartesi yayınlanacağı bilgisini verince kanal planlamamızı değiştirmek zorunda kaldık" dedi.

Tanrıverdi Twitter hesabından "O az kalmış aklınızı alırım sizin, paramiliter artıkları, siz kimi tehdit ediyorsunuz!" paylaşımını yapan Kılıçdaroğlu'na, "Kim derdi Kılıçdaroğlu bin beş yüz liralık bir reklama mağlup olacak diye... Biz aklımızın zekatını versek sen ihya olursun" diye karşılık verdi.

Tanrıverdi paylaşımlarına şöyle devam etti:

"Bu nasıl bir paranoya... İcraat makamı iftiradan başka bir şey üretmiyor. 
2022 yılına dönük PR incelemesi yaptığımızda SADAT ile Kılıçdaroğlu’nun birlikteliğinin en iyi reytingi yaptığını gördük. Reklam departmanımız 1.500 TL'lik bir reklam vererek bu reytingi güzel bir PR çalışmasına döndürmüş. Tebrik ederim.

Aslında ben Halk TV veya TELE1 istemiştim fakat Kılıçdaroğlu onların reytingi düşük kaldığı için TV100’ü tercih etmiş. Ama sıkıntı yok, söz o kanallara da çıkarsa onlara da reklam veririz. Hem de 750 liralık (reyting / izlenme oranı meselesi)

Etkili reklam için Halk TV veya Tele1’i planlıyorduk. Hafta ortası CHP'den bir hanım kardeşimiz Kılıçdaroğlu'nun Dündar'la yapacağı programın Cumartesi yayınlanacağı bilgisini verince kanal planlamamızı değiştirmek zorunda kaldık. Bazen evdeki hesap çarşıya uymuyor... Değil mi Kılıçdaroğlu?"

Melih Tanrıverdi, gezeteci Serdar Arseven'in konuyla ilgili paylaşımına da "Serdar bey, yıllardır agresif/çarpıcı reklamlar yapmadığımız için eleştiriliyorduk. Reklam departmanımız da buna çok içerliyordu. Gol mü olmuş" diye yanıt verdi.  

 

tv100'den yeni açıklama geldi: Operasyona hedef olduğumuz ortaya çıkmıştır

Bu gelişmeler üzerine tv100'den Kemal Kılıçdaroğlu yayınıyla ilgili yeni açıklama geldi.
Açıklamada "Kanalımız tv100’de Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yayını sırasında dikkatsizlikve özensizlik sonucu yayına giren 8 saniyelik SADAT reklamı nedeniyle siyasi bir fırtına koparılmak istenmektedir. Kanalımız tv100, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Sayın Uğur Dündar ile birlikte bu olayın mağdurları arasındadır. SADAT yetkililerinin “Gol” diye attıkları ahlaka sığmayan Tweet’ten yola çıkarak bir operasyona hedef olduğumuz ortaya çıkmıştır. Bu nedenle Reklam Genel Müdürü ve yayın sorumlusunun çıkışı verilmiştir. Böylesi bir olayın tekrar etmemesi için de bütün önlemler alınmıştır. Üzgünüz." ifadesi kullanıldı.

 

Kaynak: Medyatava
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin