Şimdi de bunu yaptılar. Uyanık olun! Deterjanlardaki tehlikeye dikkat. Deterjanın sahte olup olmadığını anlamanın tüyosu bulundu. Sahte deterjan nasıl anlaşılır?

Deterjan, sürekli kullandığımız temizlik ürünlerinden biridir. Ancak pek çok üründe olduğu gibi deterjanda da sahtelik söz konusu. Bu kolay ve etkili yöntemler sayesinde bir deterjanın sahte olup olmadığını şıp diye anlayabileceksiniz. İşte deterjanın sahte olduğunu gösteren o işaret

Google Haberlere Abone ol
Şimdi de bunu yaptılar. Uyanık olun! Deterjanlardaki tehlikeye dikkat. Deterjanın sahte olup olmadığını anlamanın tüyosu bulundu. Sahte deterjan nasıl anlaşılır? - Resim: 2

Sahte deterjanı anlamanın yolu

Deterjanın sahte olup olmadığını anlamanın aslında çok basit yöntemleri mevcut. İlk olarak deterjanın fiyatını karşılaştırmalısınız. Eğer deterjanın fiyatı piyasanın altındaysa, büyük olasılıkla o deterjan sahtedir.

Deterjanın sahte olduğunu gösteren bir diğer unsur, deterjan paketinin üzerinde bulunan seri numaralardır. Eğer aldığınız markadaki tüm deterjanların seri numarası aynıysa, böyle bir durum mümkün olmadığında, deterjanın sahte olması kaçınılmazdır.

Deterjanın sahte olduğunu anlamak için, deterjan paketini açtıktan sonra dikkat etmeniz gereken bir unsur var. Sahte deterjanların yapısı, irili ufaklı ve topaklıdır.

Kaliteli deterjanın formu kadifemsidir. Aynı zamanda deterjanın sahte olduğunu, kokusundan anlamak mümkün.

Gerçek deterjanların kokusunu çoğunlukla ayırt etmek mümkün. Gerçek deterjanların kokusu ne kadar zaman geçse de kokusu değişmez. Sahte deterjanı açar açmaz etrafa keskin ve kötü bir koku yayılır. Ayrıca zaman içerisinde kokusu değişir.

SIRADAKİ GALERİ

3 farkı görenler yüksek IQ'lu 3 farkı görenler yüksek IQ'lu