Oturma şekliniz karakter özelliklerinizi ele veriyor: Oturma şekline göre nasıl bir insansın? Oturma şekliniz ile kişilik özellikleriniz arasında bağlantı olduğu ortaya çıktı

Oturma şekliniz ile karakter özellikleriniz arasında bağlantı olduğu ortaya çıktı. İşte oturma şeklinize göre karakter özelliklerinizi ortaya çıkaran kişilik testi...

Google Haberlere Abone ol
Oturma şekliniz karakter özelliklerinizi ele veriyor: Oturma şekline göre nasıl bir insansın? Oturma şekliniz ile kişilik özellikleriniz arasında bağlantı olduğu ortaya çıktı - Resim: 2

OTURMA POZİSYONU 3: ÇAPRAZ BACAKLAR

Anahtar Nitelikler: Sanatsal, Yaratıcı, Yaratıcı, Hayalperest, Savunmacı veya kapalı.

Sanatsal mısın? Gözleriniz açıkken çok mu hayal kuruyorsunuz? Bacak bacak üstüne atarak oturma alışkanlığınız olmalı. Doğru? Araştırmalar, bacak bacak üstüne atarak oturan biriyseniz, genellikle sıra dışı yaratıcı fikirlerle patladığınızı ortaya koydu. Son derece yaratıcı düşünceye sahipsiniz. Sen tam bir hayalperestsin. Bir grup insanın içinde otururken düşünce treninizde kaybolabilirsiniz. Genelde büyük bir kişiliğiniz var ama odada yer kaplama olasılığınız çok düşük. Bununla birlikte, olumsuz bir notta, bacak bacak üstüne atarak oturmak da savunmacı veya kapalı bir tutum olarak ortaya çıkar. Korunuyor olabilirsiniz ve birisinin hayatınıza girmesine izin vermeyebilir veya istemeyebilirsiniz. Ya korkuyorsun ya da güvensizliklerini saklıyorsun.

Bacak bacak üstüne atarak otururken rahat veya korkulu ise bu pozisyonlarda doğru okuma sağlayabilecek varyasyonlar vardır. Koltuğunuzda bacak bacak üstüne atmış ve ayağınız karşınızdaki kişinin yönünde rahat bir şekilde oturuyorsanız, kendinize güveniyor ve sohbetten keyif alıyorsunuz demektir. Öte yandan, bacaklarınızı sıkıca bağlamış ve sıkışık oturuyorsanız veya kıpır kıpırsanız, büyük olasılıkla rahatsız olursunuz. O anda aklın tamamen başka bir yerde olmalı.

Bir konuşma sırasında, özellikle ayağınız kapıya dönükse veya konuştuğunuz kişiden uzaktaysa, bacak bacak üstüne atarak oturmak ilgisiz olarak görülür. Uzmanlar, bir iş ortamında, bacak bacak üstüne atarak oturan birinin fikirleri reddetme, daha az konuşma ve hatta açık hareketlerle oturanlara kıyasla dikkatsiz olma olasılığının daha yüksek olduğunu belirtmişlerdir. Daha da kötüsü, eğer kollarınızı kavuşturursanız, bu konuşmadan çekildiğinizin açık bir göstergesidir.

OTURMA POZİSYONU 4: AYAK BİLEĞİ ÇAPRAZ

Temel Özellikler: Zarif, Rafine, Sade, Kendine Güvenen, Asil, Hırslı, Savunmacı

İngiliz Kraliyet ailesinin ortak bir oturma pozisyonu olduğunu biliyor muydunuz? Ayak bileklerinizi bağlayarak oturursanız, muhteşem ve kraliçe gibi bir yaşam tarzınız olur. Zarif ve gerçekçisiniz. Her durumda kendinden emin ve rahat görünebilirsin. Nadiren panik yaparken bulunursunuz, kendi hızlarında hareket eden şeylerle sorun yaşamazsınız. Aslında, etrafınızdaki herkesi de kendinden emin hissettirme yeteneğine sahipsiniz. Hedeflerinize ulaşmak için çok ve yorulmadan çalışacaksınız. Hırsın bulaşıcı. Sıkı çalışmanızın meyve vereceğine dair sağlam bir inancınız var.

İyi bir dinleyicisin ve herkesin sırlarını saklıyorsun. Ancak, sırlarınızı veya bir sonraki hamlenizi asla kimseyle paylaşmayacaksınız. Özel meselelerinizde oldukça kibirlisiniz. Ayrıca görünüşünüzle oldukça ilgili olma eğilimindesiniz. Duruma göre dış görünüşünüzü sonuna kadar koruyacaksınız. Rahatsızlığınızı veya güvensizliklerinizi zarif bir şekilde gizleyebilirsiniz.

Davranış uzmanları ve psikologlar ayrıca, ayak bilekleri çapraz olarak oturmanın bazı durumlarda savunma ve güvensizlik göstergesi olduğunu da ortaya çıkardılar. Örneğin, kolluk kuvvetleri, silahlı kuvvetler ve ilgili alanlarda yapılan araştırmalar, sorgulama sırasında bacak bacak üstüne atmış kişilerin çoğunun yüksek oranda bilgi saklama eğiliminde olduğunu göstermiştir.