Türkiye Gazeteciler Sendikası'na uluslararası ödül!

İtalya Ulusal Muhabirler Sendikası'nın basın ve ifade özgürlüğü alanında verdiği Uluslararası Ödüle bu yıl Türkiye Gazeteciler Sendikası değer görüldü.

Google Haberlere Abone ol
Türkiye Gazeteciler Sendikası'na uluslararası ödül!

İtalya Ulusal Muhabirler Sendikası (UNCI)'nın basın ve ifade özgürlüğü alanında verdiği Uluslararası Ödül bu yıl Türkiye Gazeteciler Sendikası'na verildi. Ödül İtalya'da Pisa şehri yakınlarındaki Camaiore'de düzenlenen törenle TGS Genel Başkanı Ercan İpekçi'ye verildi. "BU ÖDÜLÜN BİR YÜZÜ GAZETECİLERİN ONURUNU, DİĞER YÜZÜ HÜKÜMETİN UTANCINI TEMSİL EDİYOR"Ödül töreninde konuşma yapan İpekçi şunları kaydetti:

"Bizi bu ödüle değer gören herkese, İtalya Ulusal Gazeteciler Sendikası'na (UNCI), İtalya Gazeteciler Federasyonu'na (FNSI), Avrupa Gazeteciler Federasyonu'na (EFJ) ve Uluslararası Gazeteciler Federasyonu'na (FIJ) teşekkür ediyorum. Bu ödül, sadece Türkiye Gazeteciler Sendikası'na değil, Türkiye'de basın özgürlüğü mücadelesi veren tüm gazetecilere verildi. Bu ödülün iki yüzü var. Bir yüzü, onuru temsil ediyor. O onur, demokrasi, basın ve ifade özgürlüğü için mücadele eden gazetecilere aittir. Diğer yüzü ise utancı temsil ediyor. O utanç ise Türkiye Hükümeti'ne aittir. Bu ödülü hak etmemizin sebebi Türk Hükümeti'nin gazeteciler üzerinde uyguladığı baskılardır. Keşke o baskılar olmasaydı ve biz bu ödülü almasaydık."Ödül törenine, Uluslararası Gazeteciler Federasyonu (FIJ) Yönetim Kurulu Üyesi Franco Siddi, Avrupa Gazeteciler Federasyonu (EFJ) Koordinatörü Renate Schroeder, İtalya Gazeteciler Federasyonu (FNSI) Başkanı Giovanni Rossi, İtalya Ulusal Muhabirler Sendikası (UNCI) Başkanı Guido Columba, Camaiore Belediye Başkanı ile çok sayıda gazeteci katıldı. TGS Genel Başkanı Ercan İpekçi, ödül töreniyle ilgili fotoğrafları, ödülün gerçek sahibi olan hapisteki gazetecilere bayram kutlaması olarak gönderecek. (ANKA)


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin