TRT spikeri hayatını kaybetti

TRT spikeri Esra Adıyaman Aslan hayatını kaybetti. Cenazesi dün toprağa verilen Esra Adıyaman Aslan, bir süredir kanserle mücadele ediyordu. Spiker arkadaşı ölümün ardından bir veda mesajı yayınladı.

Google Haberlere Abone ol
TRT spikeri hayatını kaybetti

TRT spikeri Esra Adıyaman Aslan hayatını kaybetti.

Cenazesi dün toprağa verilen Esra Adıyaman Aslan, bir süredir kanserle mücadele ediyordu.

TRT spikerlerinden Çağatay Gökmen, arkadaşı Esra Adıyaman Aslan'ın ölümüyle ilgili bir mesaj yayınladı. Çağatay Gökmen, Esra Adıyaman Aslan'a şu sözlerle veda etti:

"Dönemdaşım meslektaşım TRT spikeri sevgili Esra Adıyaman Aslan’ı bugün ebediyete uğurladık... 1998’de TRT’nin açmış olduğu sınav neticesinde kurumun kadrolu spikeri olduk seninle. Acı tatlı bir çok güzel anıyı paylaştık. Bazen güldük bazen tartıştık ama dostluğumuz hep baki kaldı. En son geçen hafta konuşmuş mesafemizi koruyarak buluşalım, özlem giderelim demiştik.

Sen de; bizim dönemi topla-seni severler-biraya gelelim demiştin. Ama olmadı, bugün seni maalesef sonsuzluğa uğurladık.

Esra’yı kaybettik dediklerinde, hangi Esra demişim ”belki, yakıştıramadığımdan”...

Çünkü konuştuğumuzda seninle iyi geliyordu sesin. Her şeyi geride bırakıp amansız hastalığı yendim pozu vermiştin, ama-gibi- yapmışsın, bana.

Seni hep kızılderili kadınlara benzetirdim, çünkü hem çok güzel hem de güçlü bir kadın olduğundan. Asla altta kalmaz bir duruşun vardı hep, okların daim sırtında. İnsanları sözünle döver, bir sözünle de gönlünü alırdın. Bugün ebedi istiratgahına seni sevgili eşin yine dönemdaşımız olan Hakan Aslan ve o yakışıklı oğlun Boran ve de sevdiklerin, dönemdaşlarınla toprak attık, “bol olsun ve rahat uyu”dedik sana... Bu dünyadan; soyadın gibi Adı-yaman bir Esra geçti çünkü... Seni daim anmak üzere sonsuzluğa uğurladık hep birlikte...

Ve Sevgili dönemdaşımız dostum Hakan Urgancı’da seni TRT radyo mikrofonlarından uğurladı, kendine has üslubu ve tüm içtenliğiyle, hepimizin kalplerinden geçenleri sana sunarak... #trthaber #trtspikeri"

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin