Suriye'den acı haber... Binbaşı Mete Yıldırım şehit oldu

Barış Pınarı Harekat Bölgesinde görev yapan Piyade Binbaşı Mete Yıldırım şehit oldu. Şehit Yıldırım'ın cenazesi Şanlıurfa GAP Havalimanı'nda düzenlenecek törenin ardından memleketi Ankara'ya uğurlanacak.

Google Haberlere Abone ol
Suriye'den acı haber... Binbaşı Mete Yıldırım şehit oldu

Barış Pınarı Hareket Bölgesinde görev yapan Piyade Binbaşı Mete Yıldırım, şehit oldu. Şehit Yıldırım'ın cenazesi, çarşamba günü saat 09.00'da Şanlıurfa GAP Havalimanı'nda düzenlenecek törenin ardından memleketi Ankara'ya uğurlanacak.

Suriye'den acı haber... Binbaşı Mete Yıldırım şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı'ndan şu açıklama yapıldı:

"Barış Pınarı Harekât Bölgesinde, 23 Kasım 2021 tarihinde, kahraman silah arkadaşımız P.Bnb. Mete Yıldırım meydana gelen silah kazası sonucu yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

Suriye'den acı haber... Binbaşı Mete Yıldırım şehit oldu - Resim : 2

BAKAN AKAR'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, silah kazası sonucu şehit olan Piyade Binbaşı Mete Yıldırım için basşsağlığı mesajı yayımladı.

Bakan Akar, şehide kendisi ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet, ailesi ve Türk milletine başsağlığı dileğinde bulundu.

Şanlıurfa Valiliği, şehit binbaşı Mete Yıldırım'ın yarın sabah GAP Havaalanında düzenlenecek törenin ardından memleketi Ankara'ya uğurlanacağını duyurdu.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin