Sosyal medya HDP'ye saldırıyı kınıyor: Barışın yanında olacağız

HDP'ye yapılan saldırı Twitter'ın gündeminde...

Google Haberlere Abone ol
Sosyal medya HDP'ye saldırıyı kınıyor: Barışın yanında olacağız

Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) Mersin ve Adana İl Başkanlıklarına bugün düzenlenen eş zamanlı bombalı saldırılar, sosyal medyayı ayağa kaldırdı.Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da görüşlerini dile getiren siyasetçiler, insan hakları savunucuları ve gazeteciler, saldırıya tepki gösterdi.Twitter'da açılan #GeçmişOlsunHDP ve #BombalaraİnatBarışKazanacak hashtag'leri altında saldırıyı kınayan kullanıcılar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın HDP'ye yönelik tavrını da sert bir dille eleştirdi.İşte, o yorumlardan bazıları:
90'lı yıllara doyamayanlar ülkesi #GecmisOlsunHDP


— İlhan Taşcı (@ilhantasci) 18 Mayıs 2015#GecmisOlsunHDP kalleslik degil kardeslik kazanacak!


— senem timuroglu (@senemtimuroglu) 18 Mayıs 2015İktidar hırslarının boşanmak isteyen karısını öldüresiye döven, öldüren, bıçaklayan erkekten hiç bir farkı yok.#GecmisOlsunHDP


— Leyla Alp (@leylaalp) 18 Mayıs 2015Adil bir şeçim olmalı. Şiddet gölge etmesin #GeçmişolsunHDP


— hilmi hacaloğlu (@hilmihacaloglu) 18 Mayıs 2015Faşizme karşı omuz omuza #GeçmişOlsunHDP


— Barış İnce (@barisince82) 18 Mayıs 2015Provokasyon ağır aksak demokrasimizin milli sporudur. O ezberlediğiniz taktikleri terse çevirmek de bizim ödevimiz olsun #GeçmişOlsunHDP


— Ümit Alan (@umitalan) 18 Mayıs 2015Adana ve Mersin il binalarımıza eş zamalı yapılan saldırıların sorumluları her fırsatta partimizi hedef gösterenlerdir.


— Sebahat Tuncel (@tuncelsebahat) 18 Mayıs 2015Bu alçakça saldırılar bizi barış ve kardeşlik mücadelemizden alıkoyamaz. Barışın yanında olacağız.


— Rıdvan Turan (@DrRidvanTuran) 18 Mayıs 2015Ne Cumhurbaşkanı,ne Başbakan nede Hükümet'in diğer yetkilileri bugünkü saldırılarla ilgili kınama yapmasınlar.Sussunlar yeter...!!


— Pervin BULDAN (@PervinBuldan) 18 Mayıs 2015
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin