Sokağa çıkma yasağı sonrası basılmış gazeteler ne olacak?

Bu gece saat 24:00 ile 12 Nisan 2020 tarihine kadar saat 24:00 arasında büyükşehir statüsündeki 30 il ve ile Zonguldak il sınırları içinde bulunan tüm vatandaşların sokağa çıkmaları yasaklandı.

Google Haberlere Abone ol
Sokağa çıkma yasağı sonrası basılmış gazeteler ne olacak?

Sokağa çıkma yasağının, yasağa iki saat önce açıklanmasıyla halk market ve fırınlara hücum etti. Yasak ikanı sonrası yapılan ikinci açıklamada ise bu iki günlük sokağa çıkma yasağında açık olacak yerler duyuruldu.

Yasağın açıklandığı saatlerde 11 Nisan gününe ait basılan gazetelerin de akıbeti merak konusu oldu. En çok satışlarını büyükşehirlerde yapan gazetelerin dağıtım ve satışlarının nasıl yapacağı belirsizliğini koruyor.

Konuyla ilgili Sözcü Gazetesi Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz ile konuşan İsmail Saymaz, sosyal medya hesabında şu ifadeleri kullandı:

Sözcü Gazetesi Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz ile konuştum. Şöyle dedi: “Sokağa çıkma yasağı ilan edilen 31 ilde gazetelerin nasıl dağıtılacağı belli değil. 300 bin gazete bastık. Bunun yüzde 70’i bu 31 ilde satılıyordu. Ne yapacağız, bilmiyoruz.” Hürriyet’te de benzer kaygı var.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin