Kur'an-ı Kerim'e büyük saygısızlık. Bakan Soylu duyurdu; İzmir'de 2 kişi gözaltına alındı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir'de Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık yapan iki kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Google Haberlere Abone ol
Kur'an-ı Kerim'e büyük saygısızlık. Bakan Soylu duyurdu; İzmir'de 2 kişi gözaltına alındı

26 Eylül günü sosyal paylaşım sitesine düşen görüntüler büyük tepki çekti. Çiğli ilçesinde bir evde çekildiği anlaşılan görüntülerde, içki sofrasında B.Ç. ve M.A.D.’nin dini değerlerle alay ettiği, içlerinden birinin Kur'an-ı Kerim'i yırtıp ateşe verdiği görüldü. Kutsal kitabı yırtıp yakan kişiyi cep telefonu kamerasıyla videoya alan kişinin de İslam'a ve Müslümanlara yönelik hakaret ettiği anlar görüntülere yansıdı. İslam'a ve Müslümanlara küfür ve hakaret yağdıran şahısların daha sonra videoyu hesaptan sildikleri belirlendi.

YAKALANDILAR

Kur’an-ı Kerim’e saldıran 2 şüphelinin yakalanması için harekete geçen İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, teknik analizin ardından şüphelilerin kimliklerini ve adreslerini belirledi. Kimlikleri belirlenen B.Ç. ve M.A.D.’nin adreslerine operasyon düzenleyen İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Çiğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 2 şahsı da Çiğli ilçesinde kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı.

BAKAN SOYLU DUYURDU

Olayla ilgili 2 kişinin yakalandığını sosyal medya hesabından paylaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “İzmir’de Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık yapan iki edepsizin kimlikleri Emniyet Teşkilatımızca tespit edildi ve savcılık talimatı ile gözaltına alındılar.” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin