Erdoğan'ın yeni başdanışmanı hangi isim oldu?

Deneyimli gazeteci, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başdanışmanlığına getirildi.

Erdoğan'ın yeni başdanışmanı hangi isim oldu?

Sabah'ta yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanlığına ekonomist- gazeteci-yazar Cemil Ertem getirildi.Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Ertem, ekonomi ve finans alanlarında danışmanlık yapacak.

Cemil Ertem Kimdir?Ekonomist doktor, gazeteci, yazar kimliğiyle tanınmaktadır. Günlük gelişme ve haberlerden yola çıkarak, iktisat teorisini politikayla birleştirerek ekonomi yazıları yazmaktadır. Üniversite eğitimini Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını ise finans ve iktisat alanlarında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi- Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yapmıştır.İktisat ve siyaset konusunda uzun yıllardır çeşitli dergi ve gazetelerde yazan Ertem, Nokta ve Forbes dergilerinde köşe yazarlığından sonra Taraf gazetesinde, kuruluşundan yakın zamana kadar, ekonomi-politik yazıları yazmıştır. ATV Ana Haberde ekonomi ve siyaset editörlüğü görevini yürütmüştür. İstanbul Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Ertem Finans ve İşletme dersleri vermiş, Star gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır.

Bilgi ekonomisi, ekonomi-politik, alternatif büyüme ve para teorileri alanında çalışan Ertem 2011 yılı MÜSİAD en iyi ekonomi yazarı ödülünü almıştır.

Etkileşim Yayınları'ndan Bitişler ve Başlangıçlar ve Yeni Dünya Düzeni-WikiLeaks (Özgür Uçkan'la) adlarında kitapları bulunmaktadır.


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin