Deprem çok uzun sürdü. Gökyüzü bir anda değişti. Kahramanmaraş'taki depremin dehşete düşüren görüntüsü ortaya çıktı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat Pazartesi günü yaşanan depremler 11 kentte yıkıma neden oldu. Depremlerin boyutu görüntülerle ortaya çıktı. 7,7 büyüklüğündeki depreme sebze meyve halinde yakalanan esnafın kaçış ve elma dolu kasalardan bir kısmının devrilme anı görüntülere yansıdı. Esnaf Zeki Besni yaşadıklarını, “Deprem çok uzun sürdü. Gökyüzü bir anda değişti. Yıkılan binaların seslerini duyuyordum.” diyerek anlattı.

Google Haberlere Abone ol
Deprem çok uzun sürdü. Gökyüzü bir anda değişti. Kahramanmaraş'taki depremin dehşete düşüren görüntüsü ortaya çıktı

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler Türkiye'yi yasa boğdu. Hayatını kaybedenlerin sayısı 50 bini yaralıların sayısı 100 bini geçti. Depremden sonra geriye korkunç enkaz yığınları kaldı.

7,7 büyüklüğündeki depreme sebze meyve halinde yakalanan esnafın kaçış ve elma dolu kasalardan bir kısmının devrilme anı güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde iş yerinde bulunan elma dolu kasaların sarsılarak yıkıldığı ve depremi hisseden esnafın kaçtığı görülüyor.

Esnaf Zeki Besni mesleği gereği çok erken saatte işe geldiğini söyledi.

İşte o görüntüler:

“GÖKYÜZÜ BİR ANDA DEĞİŞTİ”

Sarsıntının ardından panikle dışarıya çıktığını dile getiren Besni, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

Depremin etkisiyle iş yerinde hasar oluştuğunu ifade eden Besni, “Deprem çok uzun sürdü. Gökyüzü bir anda değişti. Yıkılan binaların seslerini duyuyordum. İş yerimde 1100-1200 kasa elmam vardı, depremden dolayı kasaların bir bölümü devrildi. Düşenleri elma suyu fabrikasına gönderdim. Diğerlerini de ihtiyacı olanlara dağıttık.” diye konuştu.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin