Bir zam haberi de Ankara'dan. Toplu taşımaya gelen zam sonrası dolmuş ücretleri de zamlandı

Yeni yıl öncesinde Ankara'da toplu ulaşıma gelen zamdan sonra dolmuş ücretleri de zam gördü. Buna göre, tam ücret mesafeye göre 5 ile 6 lira arasında değişiyor. Dolmuşlarda öğrenci ücreti ise 3 lira oldu. 

Google Haberlere Abone ol
Bir zam haberi de Ankara'dan. Toplu taşımaya gelen zam sonrası dolmuş ücretleri de zamlandı

Ankara'da toplu taşıma ücretlerinde yapılan yılbaşı öncesinde fiyat artışı ile ANKARAY, Metro, EGO otobüsleri, validatör olan özel halk otobüsleri (ÖHO) ve özel toplu taşıma araçlarında (ÖTA) tam biniş 4,5 lira, öğrenci biniş ücreti 2,5 lira olurken, transfer ücreti bu tutarların yarısı olarak belirlenmişti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı EGO Genel Müdürlüğü'nün yeni toplu taşıma tarifesine ilişkin hazırladığı teklif, Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nce (UKOME) karara bağlandı.

Buna göre, 3,25 lira olan Ankarakart tam biniş ücreti 4,5 lira, 1,75 lira olan öğrenci biniş ücreti 2,5 lira oldu.

Öğrencilerin 200 biniş karşılığında 60 liraya satın aldığı abonman uygulaması, 225 biniş için 75 lira olarak karara bağlandı. Transfer ücretleri ise bu tutarların yarısı olarak belirlendi.

Yeni tarife, ANKARAY, Metro, EGO otobüsleri ile validatör olan ÖHO ve ÖTA'da 5 Ocak 2022'den itibaren uygulanmaya başlanacak.

DOLMUŞ ÜCRETLERİNE DE ZAM YAPILDI

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı EGO Genel Müdürlüğü'nde toplu taşıma zam gelmesinin ardından Ankara'da dolmuşlara da zam yapıldı.

Buna göre, tam ücret mesafeye göre 5 ile 6 lira arasında değişiyor. Dolmuşlarda öğrenci ücreti ise 3 lira oldu. 

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin