Antalya'da faytonlar kaldırıldı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, kent merkezi, Alanya ve Manavgat ilçelerindeki fayton faaliyetlerine 10 Haziran itibarıyla son verileceğini söyledi.

Google Haberlere Abone ol
Antalya'da faytonlar kaldırıldı

Ulaşım temalı basın toplantısında, Antalya'da kent merkezi ile Alanya ve Manavgat'ta yer alan faytonlara yönelik önemli bir karar aldıklarını belirten Böcek, "UKOME kararına göre 10 Haziran itibarıyla fayton faaliyetlerinin durdurulması ve trafikten men edilmesi kararı aldık. Asfalt üzerinde yaşamları aykırı şekilde kentimizde bulunuyordu" dedi. 'FAYTONCULUK YAPANLARA BELEDİYEDE İŞ VERİLECEK'Faytonculuk yapanların da mağdur edilmeyeceğini belirten Böcek, "Fayton işiyle uğraşan 20 kardeşimiz var. 1 hafta önce genel sekreterimiz onlarla görüştü. Onları mağdur etmeyeceğimiz. Kendilerini belediyede istihdam edeceğiz, atlarını da belediye bünyesine alacağız. Atları hayvanat bahçesinde değerlendireceğiz. Faytoncularımızı ya da istedikleri bir yakınlarını işe alacağız. Ulaşım sektörü ile bu konuda hemfikir olduk" diye konuştu. 
Sevgili Antalyam,

Bugün Ukome’de tüm kurum ve kuruluşlarla da katkısıyla aldığımız ortak karar neticesinde 10 Haziran itibariyle Antalya’da fayton faaliyetleri son bulacak.#AtlarEmekliyeAyrıldı pic.twitter.com/BY1e7NMVov


— Muhittin Böcek (@BocekMuhittin) 24 Mayıs 2019


​Bir gazetecinin Avrupa'da faytonların var olduğunu hatırlatması üzerine Böcek, "Hava şartları bahsettiğiniz ülkeler ile bizim farklı. Temmuz ve ağustos aylarında sıcak nedeniyle biz duramazken onların sıcak asfaltta durması doğru değil" dedi.Mayıs ayının başlarında Aydın'ın Kuşadası ilçesinde de faytonların kaldırılmasına karar verilmişti. Belediye Başkanı Ömer Günel, "Bir hayvansever ve belediye başkanı olarak Kuşadası’nda fayton faaliyetlerinin son bulduğunu kamuoyunu ile paylaşmaktan mutluluk duyuyorum" demişti. 


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin