AK Partili Çelik'ten Biden'ın 'soykırım' sözlerine tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: ABD Başkanı Biden'ın açıklaması tarihi ve hukuki dayanaklardan yoksundur. Soykırım iftirasını sektör haline getiren lobileri memnun etmeyi amaçlayan açıklamasının hiçbir temeli olmadığını ifade ediyoruz.

Google Haberlere Abone ol
AK Partili Çelik'ten Biden'ın 'soykırım' sözlerine tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ABD Başkanı Biden'ın açıklamalarına çok sert tepki gösterdi.


AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ABD Başkanı Biden'ın açıklamalarına tepki gösterdi. Çelik, şunları söyledi: ABD Başkanı Biden'ın açıklaması tarihi ve hukuki dayanaklardan yoksundur. Soykırım iftirasını sektör haline getiren lobileri memnun etmeyi amaçlayan açıklamasının hiçbir temeli olmadığını ifade ediyoruz...

 AK Parti Sözcüsü Çelik'in mesajları şöyle:
"ABD Başkanı Biden'ın açıklaması tarihi ve hukuki dayanaklardan yoksundur. Soykırım iftirasını sektör haline getiren lobileri memnun etmeyi amaçlayan açıklamasının hiçbir temeli olmadığını ifade ediyoruz.

Türkiye adil bir yaklaşımın inşasından yanadır. Cumhurbaşkanımız, 1915 olaylarının dar siyasi yaklaşımlara malzeme yapılmadan bilimsel olarak araştırılması için gereken yaklaşımı sergilemiştir.

Bu özgüvenli yaklaşımlara karşı, Ermeni lobisinin tezlerini esas alan açıklamada hiçbir iyi niyet söz konusu değildir.

Üstelik Başkan Biden’ın açıklaması Ermenistan’la yürümekte olan normalleşme sürecini sabote eder niteliktedir. Dar ve ufuksuz siyasi yaklaşımlar sadece husumet lobisine hizmet eder. Barışa, diyaloğa ve tarihin doğru anlaşılmasına hizmet etmez.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin