Çayı böyle içenler yandı: Canan Karatay yıllardır yapılan en büyük yanlışı açıkladı. Bu alışkanlıktan acilen vazgeçin

Canan Karatay çay tüketiminde dikkat edilmesi gereken hususlara karşı uyardı. Çayı bu şekilde tüketmek çeşitli problemlerin açığa çıkmasına neden oluyor. İşte çay tüketiminde dikkat edilmesi gereken o hususlar...

Google Haberlere Abone ol
Çayı böyle içenler yandı: Canan Karatay yıllardır yapılan en büyük yanlışı açıkladı. Bu alışkanlıktan acilen vazgeçin - Resim: 2

Çay en çok tüketilen içeceklerden bir tanesi olurken, çayın çok demli bir şekilde tüketilmesi demir eksikliği probleminin açığa çıkmasına; demir eksikliği problemli olanlarda da durumun tetiklenmesine neden oluyor.

Siyah çayın içeriğinde bulunan tüm bileşenlerden faydalı bir şekilde yararlanabilmek için açık ve içerisine 1 dilim limon ilave ederek tüketmek sağlıklı bir tüketim şekli olurken, bu tüketimin herhangi bir zararlı yanı bulunmamaktadır. 

Bilhassa demir eksikliği yaşayan kişilerin C vitamini açısından zengin limonlu çay tüketiminde mutlaka kullanması gerektiğini dile getiren Karatay, günde en az 2 bardak limonlu çay tüketiminin yapılması gerektiğinin de altını çizdi.

SIRADAKİ GALERİ

Askeri pilot ve yer personelinde kanser riski Askeri pilot ve yer personelinde kanser riski