Kedilere Avustralya'dan sonra Almanya da yasak koydu! Almanya'da bir kentte kedilere sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasağa uymayana 500 euro ceza

Geçtiğimiz sene aynı yasağı uygulayan Avustralya'dan sonra Almanya'da da kedilere sokağa çıkma yasağı geldi. Almanya'nın Walldorf kentinde tükenme tehlikesinde olan tepeli toygar kuşlarının neslini korumak için tüm kedilerin eylül ayına kadar sokağa çıkması yasaklandı.

Almanya'nın Rhein-Neckar bölgesinde Walldorf kentinin güneyinde kedilere sokağa çıkma yasağı getirildi.

Kararın bölgede yetiştirilen tepeli toygar kuşlarını korumak için alındığı belirtildi. Yayınlanan kararnameye göre yasak 31 Ağustos'a kadar devam edecek.

Yasağın 2025'e kadar her yıl aynı dönemde uygulanması bekleniyor. Bu periyot aynı zamanda Avrupa'daki soyları tehlike altında olan tepeli toygar kuşlarının yavrulama mevsimleri olarak biliniyor.

Sokakta dolaşan kediler, nesli tehlike altında olan tepeli toygar kuşları için en büyük risklerden biri olarak kabul ediliyor.

Kararname ayrıca sokağa çıkan kedilerin sahiplerine 500 euro ceza verilmesini öngörüyor. Kedinin bir tepeli toygara zarar vermesi durumunda bu cezanın 50 bin euroya kadar çıkacağı belirtiliyor.

Yasağa uymak istemeyen kedi sahiplerinden, kedilerinin GPS verilerini sunarak riskli sayılan bölgelerden uzak durduklarını kanıtlamaları gerekiyor.

İslam Memiş "büyük olacak" dedi, tarih verdi 'Eşim beni başka erkeklerle paylaşmak istiyor' Emekli ikramiyelerinin yatacağı tarih belli oldu 'Temmuz ayı hükümetin taarruz ayı' Olay paylaşım: 4 tane evli sevgilim var Doların bedeli ağır olacak