15 Mayıs Pazar güncel koronavirüs tablosu açıklandı. Vaka ve vefat sayısında son durum... Vefat sayısı 2 katına çıktı

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 15 Mayıs Pazar gününün koronavirüs tablosuna göre son 24 saatte 10 vatandaş daha hayatını kaybetti. Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs tablosuna göre yapılan 120 bin 183 koronavirüs testinden bin 154'ünün sonucu pozitif çıktı. Günlük vefat sayısı 14 Mayıs Cumartesi gününe göre 2 katına çıktı. İşte Sağlık Bakanlığı'nın son yayınladığı güncel koronavirüs veriler.

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 15 Mayıs’a ait verilere göre, 120 bin 183 test yapıldı. Güncel verilere göre, bin 154 yeni vaka tespit edilirken 10 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan son bir günde bin 190 kişi sağlığına kavuştu.

AŞILAMADA İLK SIRADA HANGİ ŞEHİR VAR?

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA'DA

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa'yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

DÜN VAKA VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

Bakanlığın 14 Mayıs verilerine göre, dün 127 bin 538 test yapılmıştı. Dün, bin 407 vaka tespit edilirken, 5 kişi hayatını kaybetmiş ve bin 645 kişi sağlığına kavuşmuştu.

"Eşim beni grup ilişkisine zorluyor, yapmazsam..." En düşük emekli aylığına gelecek zammı açıkladı AK Parti'den flaş asgari ücret açıklaması Dolarda temmuz kabusu Meteoroloji tarih vererek uyardı: Bu 2 güne dikkat 'Temmuz ayı hükümetin taarruz ayı'