Hükümetten evlilik programlarıyla ilgili flaş açıklama: KHK düzenlemesiyle gündeme getirebiliriz!

Flaş HaberBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, evlilik programlarıyla ilgili, "Cumhurbaşkanlığına ve Başbakanlığa şikayetler geliyor. Böyle bir çalışma yapılıyor. Son noktaya geliyoruz" dedi.

Hükümetten evlilik programlarıyla ilgili flaş açıklama: KHK düzenlemesiyle gündeme getirebiliriz!

Malatya'da yayın yapan yerel televizyonların canlı programına katılan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, evlilik programlarıyla ilgili de konuştu.

Bu programları konusunu yakından takip ettiklerini belirten Kurtulmuş, "Bu bizim de çok yakın takip ettiğimiz, üzülerek izlediğimiz bir alan. Bu bizim örfümüze, geleneğimize, inançlarımıza, Türk aile yapısına, Anadolu topraklarının kültürüne uygun olmayan şeylerdir. Zaman zaman bize de ulaşan hiçbir şekilde kabul edilemeyecek sözlerin, davranışların sergilendiği bir takım evlilik programları. Aile müessesini ortadan kaldıracak, ulviyetini, kutsiyetini ortadan kaldıracak son derece acayip programlar var. Bir çalışma yapılıyor. Son noktaya geliyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte bunu büyük ihtimalle bir KHK düzenlemesiyle gündeme getirebiliriz. Çalışmalar son noktadadır. İnşallah toplumsal bu talepleri karşılayacağız" dedi. (hurriyet.com.tr)

Sayfa Derleme Süresi: 2.3112 saniye