Van Kahvaltısı ünlü otelin menüsüne girdi: Dünyaya böyle tanıtılacak

Türkiye'nin en ünlü lezzetlerinden biri olan Van Kahvaltısı dünyaya açılıyor. Elite World Hotels & Resorts, “Dünden Bugüne İz Bırakan Lezzetler’ projesi çerçevesinde tüm otellerinde Van Kahvaltısı vermeye başladı.

Google Haberlere Abone ol
Van Kahvaltısı ünlü otelin menüsüne girdi: Dünyaya böyle tanıtılacak - Resim: 2

Şu anda 11 otel ve 8 farklı markayla hizmetimize devam ediyoruz. Franchise yatırımlarla birlikte otel yatırımlarını daha da yukarı çekerek 2030 senesinde 50 otele ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.

Elite World Hotels & Resorts Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Emel Elik Bezaroğlu ise Elite World olarak yerel değerlere ve kültürel zenginliklere sahip çıkmaya önem verdiklerinin altını çizerek, “Çok eski yıllardan bu yana Van, dünyanın en önemli tarihi ticaret notalarından biri oldu. Coğrafi konumunun yanı sıra doğası gereği hayvancılığın geliştiği bir coğrafya. Bölgede zor bulunan otların peynire katılmasıyla otlu peynir oluşturuluyor ve Van kahvaltısının ana öğesi oluyor. Yanına tereyağı kaymak gibi ögeler de ekleniyor.

Bölgenin diğer lezzetlerinin eklenmesiyle Van kahvaltısı ortaya çıkıyor. Yaklaşık 400 çeşit doğal ve yerel lezzet bulunuyor. Bu topraklardan çıkan ve dünyanın dört bir yanından gelen misafirleri ağırlayan bir zincir olarak amacımız mirasımıza sahip çıkmak ve onu en iyi şekilde tanıtmak olacak. Van kahvaltısını menümüze ekleyerek hem yerli hem yabancı misafirleri deneyimlemeye davet ediyoruz” diye konuştu.


Kaynak: İHA
Etiketler van kahvaltı haber otel