Siyah noktaları vakum gibi çeken yöntemmiş: Karbonatla karıştırınca siyah noktalardan eser kalmayacak. Siyah noktalar nasıl geçer?

Siyah noktalar, pek çok kişinin muzdarip olduğu cilt sorunlarından biridir. Siyah noktaları etkili bir şekilde temizlemek için karbonatla bu güçlü ürünü karıştırmanız yeterli olacak. İşte siyah noktaları bitiren yöntem ve uygulanışı

Google Haberlere Abone ol
Siyah noktaları vakum gibi çeken yöntemmiş: Karbonatla karıştırınca siyah noktalardan eser kalmayacak. Siyah noktalar nasıl geçer? - Resim: 2

Siyah noktalara doğal çözüm

Siyah noktaları gidermek için birtakım doğal yöntemler mevcuttur. Bu doğal yöntemlerin en başında ise karbonat ve limon suyu karışımı gelir. Limon suyu ve karbonat gözenekleri sıkılaştırır ve ve siyah noktaları azaltır.

Limon suyu, doğal bir astringent olarak işlev görerek cildin yağ dengesini düzenler. Ayrıca limon suyunun antioksidan özelliklere sahiptir. Bu sayede limon suyu cildin genç ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Limon suyu aynı zamanda hafif bir doğal beyazlatıcı etkiye sahiptir. Bu da cilt tonunu eşitler ve siyah noktaların görünümünü azaltır.

Karbonat ise hafif bir peeling etkisine sahiptir. Gözeneklerin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olur.

Aynı zamanda ciltte biriken ölü deri hücrelerini ve fazla yağı uzaklaştırır. Bu, siyah noktaların oluşumunu engeller. Karbonat ve limon suyunu karıştırıp temizlenmiş cildinize 10 dakika bekletmek yeterli olacaktır.

DİKKAT: Bu haber genel bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yan etkiyle karşılaşmamak adına uygulamadan önce uzmanınıza danışın.

SIRADAKİ GALERİ

O küçük çıkıntının sırrı ortaya çıktı! O küçük çıkıntının sırrı ortaya çıktı!