Yemeksepeti'nden 'çocuğa cinsel istismar' iddialarına açıklama

Yemeksepeti, sahibi olduğu Banabi’nin deposunda 14 yaşında bir çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiasıyla ilgili bir açıklama yaptı. İşte, şirketten yapılan açıklama!

Google Haberlere Abone ol
Yemeksepeti'nden 'çocuğa cinsel istismar' iddialarına açıklama

Yemeksepeti’nin bünyesindeki Banabi’nin deposunda, 14 yaşında bir çocuğa cinsel istismarda bulunulduğu iddia edildi. Kız çocuğunun 3 Banabi çalışanına bu durumu anlattığı ve Yemeksepeti'nin adı geçen şüpheli erkeği darp ettikleri gerekçesiyle işten çıkarıldığı belirtildi.

Yemeksepeti'nden skandal iddialarla ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kısa bir süre önce Yemeksepeti Banabi Maltepe depomuzda, çalışanlarımızdan birinin adının karıştığı taciz iddiası gündeme gelmiştir. İlgili iddia adalet hususunda tek yetkili olan adli mercilerle derhal paylaşılmıştır. Aynı depoda farklı pozisyonlarda çalışan 3 işçi işleyişi ya da hukuki girişimleri beklemeden iddiaya adı karışan kişiyi şiddetli darp etmişlerdir.

"SÜRECİ TAKİP EDECEĞİZ"

Olay, depo yöneticilerimiz ve bölge müdürlerimiz tarafından ilgili departmanlarımıza bildirildikten sonra hem iddianın muhatabı kişinin hem de kavgaya karışan çalışanlarımızın iş akitleri iş kanununun ilgili hükümlerine uygun olarak sona erdirilmiş; söz konusu üzücü iddianın tüm yönleriyle araştırılması için yetkili merciler, hukuk birimimiz tarafından derhal bilgilendirilmiştir. Hukuku tüm işleyişin merkezine almış bir kurum olarak, yasaların dışında kalan herhangi bir seçenek bizim için yok hükmündedir; değerlendirilmesi bir kenara, gündemimizde dahi olamaz.

İddia edilen hususların adli merciler tarafından titizlikle araştırılarak aydınlatıcalacağına olan inancımız tamdır. Süreci tüm aşamaları ile takip etmeye devam edeceğiz."

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin