TRT'DEN 'ERMENİCE RADYO' VE 'FARSÇA TV'

TRT tarafından Ermenice yayın yapacak bir radyo ile Farsça TV'nin hizmete girmesi planlanıyor.

Google Haberlere Abone ol
TRT'DEN 'ERMENİCE RADYO' VE 'FARSÇA TV'

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Ermenice ve Kürtçe radyo kanallarının çalışmalarını sürdüren TRT, bu kanalları 2-3 ay içinde açmayı hedefliyor. 
Değişik dillerde televizyon kanalları üzerindeki hazırlıklar da devam ederken, ilk olarak Arapça TV izleyiciyle buluşacak. Orta Doğu ülkelerine seslenecek bu televizyon kanalının 3 ay içinde yayına girmesi düşünülüyor.
Farsça televizyon kanalı projesi üzerinde de çalışılırken, bu kanalın hazırlıklarının bu yıl içinde tamamlanması ve gelecek yıl da faaliyetine başlaması TRT'nin hedefleri arasında yer alıyor.
TRT'nin, yerel televizyonların iş birliğiyle faaliyete geçireceği ''TRT Anadolu'' isimli televizyon kanalının yanı sıra, ''Tarım TV'' ismi verilen, tarım ve hayvancılıkla ilgili yayınlara ağırlık verilecek kanalın da çalışmaları sürdürülüyor.
''Tarım TV'' kanalının yılın sonuna doğru seyirciyle buluşması planlanırken, TRT'nin haber kanalı da Nisan ayında açılacak.
İngilizce haber yayımı yapılacak televizyon kanalının da gelecek yıl faaliyete girmesi düşünülüyor.
TRT tarafından, Balkanlar, Kafkasya ve Orta Asya'daki izleyiciye seslenen televizyon kanalının ismi de yarın düzenlenecek galayla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak. Galaya, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Erdoğan, bakanlar ve üst düzey yöneticiler ile yabancı konuklar da katılacak.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin