Süper Lig naklen yayın ihalesine Türk işi model!

Katarlı beIN Media Group, Türkiye'deki futbol maçlarının naklen yayın ihalesine girmezse ne olacak? Sabah yazarı Dilek Güngör, dünyada örneği olmayan o 'Türk işi modelin' uygulanabileceğini yazdı.

Google Haberlere Abone ol
Süper Lig naklen yayın ihalesine Türk işi model!

Türkiye'deki futbol maçlarının naklen yayını ihalesine Katarlı beIN Media Group'un girmeyeceğine dair gündem oluştu. Sabah gazetesinin ekonomi yazarı Dilek Güngör, futbol naklen yayınları ihalesini köşesine taşıdı.

Güngör, gelişmeleri okurlarına şu satırlarla hatırlattı: "Şirket, son dönemde abonelere (decoder sahipleri) sattığı paketlerde vaat edilen liglerden bazılarını geri çekti. Bu da herkesin kafasında beIN Media yeniden ihaleye girmeyecek izlenimi yarattı."

Sabah yazarı bu cümlelerinin ardından ise bugün öğle saatlerinde TFF ile Kulüpler Birliği bir araya gelerek naklen yayın ihalesini ele alacaklarını ifade etti. Dilek Güngör, "Kritik soru ihaleye yeniden beIN Media Group'un katılıp katılmayacağı... Bildiğim kadarıyla, bu konuda henüz netleşen bir durum yok. Bazı ligleri yayınlamamaya başlasa da Katarlılar'ın bugüne kadar yaptıkları yatırımı çöpe atması beklenmiyor. Peki o zaman nasıl bir formül bulunacak?" diye sordu...

Sorusunun cevabını ise konuşulan senaryoları köşesine taşıyarak verdi. Dilek Güngör'ün yazdığı o dikkat çeken senaryo şu:  "Futbol kulüpleri, TFF, Kulüpler Birliği'nin içinde olacağı şirket yapılanması yanına bir telekomünikasyon şirketini ya da kanalı alarak maç yayınlarına talip olabilir. Bu formülde decoder'ların kulüpler tarafından satılması ve o satışlardan pay alabileceği düşünülüyor. Bildiğim kadarıyla, dünyada böyle bir örnek yok. Anlayacağınız, Türk işi model..."

Dilek Güngör'ün yazısını okumak için TIKLAYIN

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin