Prof. Görür'den Düzce depremi açıklaması: Bolu Dağı Tüneli ile Bolu güneyi arasında; bu kesim riskli bölge!

Düzce'deki 5.9 büyüklüğündeki deprem sonrası gözler Prof. Naci Görür'den gelecek deprem açıklamasına çevrildi. 04.08'de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki Düzce depremi hakkında sosyal medya hesabından açıklama yapan Prof. Naci Görür, "Malum şeyler oluyor" ifadelerini kullandı. İşte Prof. Görür'ün açıklamaları.

Google Haberlere Abone ol
Prof. Görür'den Düzce depremi açıklaması: Bolu Dağı Tüneli ile Bolu güneyi arasında; bu kesim riskli bölge!

Düzce'deki 5.9 büyüklüğündeki deprem sonrası gözler Prof. Naci Görür'den gelecek deprem açıklamasına çevrildi. 04.08'de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki Düzce depremi hakkında sosyal medya hesabından açıklama yapan Prof. Naci Görür, "Malum şeyler oluyor" ifadelerini kullandı.

Prof. Görür, Düzce depremi ve sonrasında yaşananları saat 04.30'dan beri takip ettiğini söyleyerek "Malum şeyler oluyor" ifadelerini kullandı. Deprem olur olmaz televizyonlara çıkarak açıklama yapmama kararı olduğunu hatırlatan Prof. Görür şu mesajı paylaştı: "Arkadaşlar, geçmiş olsun. Depremi Saat 04:30’dan beri takip ediyorum. Daha sonra bilgi vereceğim. Şu ana kadar malum şeyler oluyor. Biliyorsunuz deprem olur olmaz medyaya çıkmama kararım var. Sevgiyle..."

 

Daha sonra depremle ilgili görüşlerini açıklayan Prof. Görür şu açıklamaları yaptı: "Sarıdere-Gölyaka/Düzce’de 6,0 deprem oldu. 1999 depremleri KAF’ın bu kesimini Bolu Tüneline kadar kırmıştı. Biz bu hattın Bolu kesiminin de kırılmasını beklediğimize dair bir tweet atmıştık.Bugünkü deprem muhtemelen Gölyaka-Sarıdere arasında kırılmamış KD-GB uzanımlı kısımda oldu.

Arkadaşlar, Düzce’de olan bugünkü deprem ile bu yörede enerjinin büyük ölçüde boşaldığını düşünüyorum. Ancak Bolu Dağı Tüneli ile Bolu güneyi arasında, KAF’a bağlanan hat henüz kırılmadığı için bu kesim riskli bölge olarak düşünülmelidir. Sevgiyle."

Kaynak: Medyatava
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin