ÖSYM'den KPSS'ye gireceklere kritik uyarı! ÖSYM'den, 2022 KPSS Lisans Genel Kültür-Genel Yetenek oturumlarına girecek olan adaylara hatırlatma

ÖSYM, 2022 KPSS Lisans Genel Kültür-Genel Yetenek oturumlarına girecek olan adayları saat konusunda uyardı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, adayların Genel Kültür-Genel Yetenek için saat 10.00'dan, Eğitim Bilimleri oturumu için saat 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacağı hatırlatıldı.

Google Haberlere Abone ol
ÖSYM'den KPSS'ye gireceklere kritik uyarı! ÖSYM'den, 2022 KPSS Lisans Genel Kültür-Genel Yetenek oturumlarına girecek olan adaylara hatırlatma

ÖSYM, KPSS'ye girecek adayları sınav giriş saatlerine dikkat etmeleri aksi takdirde sınava alınmayacakları konusunda uyardı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığından (ÖSYM), 2022-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Genel Kültür-Genel Yetenek oturumları için adayların saat 10.00'dan, Eğitim Bilimleri oturumu için saat 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacağı bildirildi.

ÖSYM'nin sosyal medya hesabından, ağustos ayında iptal edilen ve 18 Eylül Pazar günü yeniden yapılacak sınavla ilgili "2022-KPSS Lisans adaylarımızın dikkatine" başlığıyla açıklama yapıldı.

Açıklamaya göre, adaylar, sınava girebilmek için Sınava Giriş Belgesi ile fotoğraflı nüfus cüzdanını, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartını veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportunu yanında bulunduracak.

Bu belgelerin dışında, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe ve mavi kartlar, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı veya kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, kimlik belgesi olarak kabul edilecek.

 

Etiketler ÖSYM KPSS sınav
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin