Ölümünün 29'uncu yılında unutulmadı! Katledildiği yerde anıldı

Araştırmacı-gazeteci Uğur Mumcu, ölümünün 29’uncu yılında, bombalı suikastla katledildiği evinin önünde anıldı. İstanbul'da Maltepe Belediyesi ise Mumcu için panel düzenledi.

Google Haberlere Abone ol
Ölümünün 29'uncu yılında unutulmadı! Katledildiği yerde anıldı

Uğradığı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden gazeteci ve yazar Uğur Mumcu, vefatının 29’uncu yıldönümünde Ankara'da evinin önünde anıldı. Adının verildiği Uğur Mumcu Sokak'taki anma törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve çok sayıda CHP'li milletvekili katıldı.

Müzik grubu Redd, "Uğur Mumcu İçin Söylüyoruz" adıyla Mumcu anısına şarkılar seslendirdi. Soğuk havaya rağmen Mumcu’nun anmasına katılan yüzlerce kişi hep bir ağızdan Mumcu adına söylenen şarkılara eşlik etti.

KILIÇDAROĞLU: HİÇ KİMSE UĞUR MUMCU’YU UNUTMASIN
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra, çok sayıda CHP Milletvekili, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka Uğur Mumcu’nun anma töreni için alandaydı.

Kılıçdaroğlu, Uğur Mumcu’nun eşi Güldal Mumcu, çocukları Özge Mumcu Aybars ve Özgür Mumcu ile birlikte Faili Meçhuller Anıtı'na ve Mumcu'nun vefat ettiği alana karanfiller bırakarak, mum yaktı.

Burada Uğur Mumcu’yı anan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

“Onun yol göstericiliğinde bütün medya dünyasının ortak çaba harcaması benim en büyük arzumdur. Olayların ayrıntılarını öğrenebilirsek kamuoyunu bütün bu olayların ayrıntılarını aksettirebilirsek gazeteciler olarak görevimizi yapmış oluruz. Biliyorum gerçekleri yazmanın zor olduğunu biliyorum. Hele bugünkü koşullarda gerçekleri yazmak son derece zor. Baskıların olduğunu biliyorum ama hiç kimse Uğur Mumcu’yu unutmasın. Gerçekleri araştırma uğruna hayatını rahatlıkla feda edebilecek bir yiğitti o. O yiğidi her ortamda saygıyla anacağız.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin