Naci Görür'den Marmara depremi açıklaması

Marmara Denizi’nde Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi açıklarında saat 00:57’de yerin 9.91 kilometre derinliğinde ve 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Naci Görür, depremle ilgili açıklama yaptı.

Google Haberlere Abone ol
Naci Görür'den Marmara depremi açıklaması

Marmara Denizi’nde Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi açıklarında saat 00:57’de yerin 9.91 kilometre derinliğinde ve 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Şarköy kıyısına yaklaşık 8 kilometre mesafede ve 9.9 kilometre derinlikte meydana gelen deprem Tekirdağ ve ilçelerinin yanı sıra İstanbul’un da bazı kesimlerinden hissedildi. Depreme en yakın nokta olan turistik Şarköy ilçesinde sarsıntı kısa süreli endişe yarattı.

Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, depremin beklenen 'Marmara Depremi'ni tetikler mi? sorusuna cevap verdi.

Görür, "Arkadaşlar haritadan görüldüğü gibi, Marmara’da olan depremler ana fay üzerinde değil. Muhtemelen Tekirdağ Havzasını güneyden sınıralayan eğim atımlı faylarla ilgili olabilir. Deprem beklenen kolda önemli bir stres değişimine neden olacağını da sanmıyorum." açıklamasını yaptı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin