Metropoll'ün son anketinde çarpıcı sonuçlar. İşte Erdoğan, Kılıçdaroğu, Akşener, İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın oy oranları...

Seçimlere bir yıldan az bir süre kala anketler de peş peşe geliyor. Son anket çalışmasını MetroPOLL Araştırma yayınladı. Cumhurbaşkanlığı seçimde ikinci tura kalınması durumunda vatandaşlara 'Millet İttifakı'nın olası adaylarına mı yoksa Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mı oy verirsiniz?' sorusu yöneltildi. Anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. İşte Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu, Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun; Erdoğan'a karşı aldıkları oy oranları...

Google Haberlere Abone ol
Metropoll'ün son anketinde çarpıcı sonuçlar. İşte Erdoğan, Kılıçdaroğu, Akşener, İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın oy oranları...

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine bir yıldan az bir süre kaldı. Muhalefet hemen seçim isterken iktidar kanadı seçimlerin zamanında haziran 2023'te yapılacağını belirtiyor. Seçimlere kısa bir süre kala anketler de peş peşe gelmeye başladı. MetroPOLL Araştırma “Türkiye’nin Nabzı Haziran 2022″ anketinin sonuçlarından bir kısmını sosyal medya hesabından paylaştı.

Ankette vatandaşlara Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Millet İttifakı’nın olası adayları sıralanarak “Cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tura aşağıda yer alan adaylar kalırsa hangi adaya oy verirsiniz?” sorusu yöneltildi.

Anketin sonuçlarına göre, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yarışırsa Erdoğan yüzde 35,6 Yavaş ise yüzde 54 oy alıyor.

Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yarışırsa Erdoğan yüzde 37,7 İmamoğlu ise yüzde 51,7 oy alıyor.

Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yarışırsa Erdoğan yüzde 38,8'de kalırken Akşener ise yüzde 48 oy alıyor.

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yarışırsa Erdoğan yüzde 39,8, Kılıçdaroğlu ise yüzde 46.1 oy alıyor.

MetroPOLL anketine göre Erdoğan, dört aday karşısında da ikinci turda seçimi kazanamıyor.

Ankete göre en büyük fark ise yüzde 18,4’lük oranla Erdoğan ile Yavaş arasında yaşanıyor.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin