Meral Akşener’den ‘Dindar anayasa’ isteyen İsmail Kahraman’a tepki! 'Ailesinin yarısı FETÖ’den kaçak'

TBMM Eski Başkanı AK Partili İsmail Kahraman, 'Dindar Anayasa' çıkışıyla tepki çekmişti. Anayasa'nın ilk dört maddesinin değiştirebileceğini de dile getiren Kahraman'a, İYİ Parti lideri Meral Akşener'den çok sert tepki geldi.

Google Haberlere Abone ol
Meral Akşener’den ‘Dindar anayasa’ isteyen İsmail Kahraman’a tepki! 'Ailesinin yarısı FETÖ’den kaçak'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM Eski Başkanı İsmail Kahraman'ın "Dindar bir anayasa olmalı, ilk 4 madde ise değişebilir" açıklamasına çok sert yanıt verdi. Akşener, "Ailesinin yarısı FETÖ'den kaçak. Kendisini hatırlatmak için de böyle eksantrik çıkışlardan uzak durmasında büyük fayda var." dedi.

 

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, sabah saatlerinde DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı ziyaret etti. İki lider görüşmenin ardından basın açıklamasında bulundu.

Akşener, eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın “Dindar bir anayasa olmalı, ilk 4 madde ise değişebilir” açıklamasını ise şu sözlerle değerlendirdi:

– Sayın Kahraman’ın açıklamaları yeni mi eski mi bilmiyorum. Ama hep eksantrik açıklaması olmuştur. Hep yaşına bağlamıştım. Kendisinin bir iftar sofrasında hem de rahmetli abimin arkadaşlarının yüzüne, Millet İttifakı içinde yer almamız sebebiyle şahsıma Meral Kılıçdaroğlu dediğini biliyoruz. Ona bir protesto eden bir açık mektup yazdığımda bana FETÖ’cü demişti.

'İSMAİL KAHRAMAN EVDE OTURUP TORUNLARIYLA İLGİLENSİN'

– Hep böyle oluyor. Sonuç olarak gördük ki ailesinin yarısı FETÖ’den kaçak. Dolayısıyla bu yaşlı arkadaşın evde oturup torunlarıyla ilgilenmesi ve onlara moral vermesinde büyük fayda var. Kendisini hatırlatmak için de böyle eksantrik çıkışlardan uzak durmasında büyük fayda var.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin