Meral Akşener, CHP'nin Yavuz Ağıralioğlu ile ilgili 'Kulağını çek' çağrısı hakkında ilk kez konuştu. Akşener'den CHP'li Engin Altay'a tepki

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylı hakkındaki sözleri CHP cephesinden tepki çekmişti. tv100'ün gündem belirleyen programı Yüzler Kulübü'nde CHP'li Engin Altay Akşener'e 'kulak çekme' çağrısında bulunmuştu. Akşener bu konudaki sessizliğini bozdu. Akşener, CHP'li Altay'a tepki gösterdi.

Google Haberlere Abone ol
Meral Akşener, CHP'nin Yavuz Ağıralioğlu ile ilgili 'Kulağını çek' çağrısı hakkında ilk kez konuştu. Akşener'den CHP'li Engin Altay'a tepki

İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda endişeleri olduğunu söylemesi CHP cephesinden dikkat çekmişti. Ağıralioğlu'nun sözleri sonrası CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, tv100'ün gündem belirleyen programı Yüzler Kulübü'nde İYİ Parti lideri Meral Akşener'e "Kulağını çek" çağrısında bulunmuştu. Akşener, kamuoyunda gündem olan söylem hakkında sessizliğini bozdu.

Akşener, katıldığı programda Ağıralioğlu'nun Kılıçdaroğlu'nun adaylığıyla ilgili sözleri sonrası CHP'den gelen "Kulağını çek" çağrısıyla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

"KENDİ FİKRİ"

Parti üyelerinin televizyona çıkarken kendisinden izin almadığını belirten Akşener, Ağıralioğlu'nun sözlerinin kendi fikri olduğunu söyledi. Akşener, "Yavuz Bey kendi fikrini söylemekte özgürdür. Bugüne kadar onu hep yaptı. Sadece Sayın Kılıçdaroğlu ile ilgili değil. Her konuda, beni de eleştirir televizyonda sayın Ağırailoğlu. Kendi fikridir, bu fikirler İYİ Parti'nin görüşleri olarak serdedilemez." dedi.

"ALTAY'IN KONUŞMASINI YANLIŞ BULDUM"

Altay'ın "Kulağını çek" çağrısına da değinen Akşener, " Engin Altay'ın da konuşmasını yanlış buldum. Yavuz Bey'i tanıyorum. Keşke yapmasaydı diyorum. Paylaşmıyorum. Bu kadar önceden bunların konuşulmasını doğru bulmuyorum. O fikirlerini ben söyletmedim, o fikirlerini söylemiş olmasının benim açımdan kendi fikri olmasında bir sakıncası yok." ifadelerini kullandı.

"CHP'DE DE FİKİR SERDEDEN ÇOK KİŞİ VAR"

Akşener sözlerine şöyle devam etti: "CHP'de de fikir serdeden çok kişi var. Bizde de konuşulur. Ama sayın Kılıçdaroğlu'nun kulağını çekmesi istenmez. O yüzden Engin Bey'in yaptığı yanlış. Biz bir siyasi partiyiz, geçmişteki uygulamaları beğenmediğimiz için siyasi parti kurduk."

İşte Akşener'in o açıklamaları:

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin