Mehmet Ali Karga’nın ’Ahir’ romanı çıktı!

Ahir, okurlarıyla buluştu... Mehmet Ali Karga'nın Ehl-i Beyt döneminde yaşananları akıcı ve bütün gerçekliğiyle kaleme aldığı romanı 'Ahir' raflardaki yerini aldı.

Google Haberlere Abone ol
Mehmet Ali Karga’nın ’Ahir’ romanı çıktı!

Yazar Mehmet Ali Karga, ‘Ahir’ isimli kitabını okuyucuyla buluşturdu. Ehl-i Beyt döneminde yaşananların akıcı ve bütün gerçekliğiyle ortaya koyulduğu Ahir, okuyucuya bir taraftan İslam tarihinin en çalkantılı yıllarını gösterirken, başka bir taraftan da modern dünyanın yaklaşan sonuna karşı mücadele veren bir gazeteci ve bir bilim insanının çabalarını sunuyor.

'Dünyanın sonu neyin başlangıcıdır?'

İki farklı zamanda geçen Ahir’de bir taraftan İslam tarihinin en çalkantılı yıllarını takip ederken başka bir tarafta modern dünyanın yaklaşan sonuna karşı mücadele veren bir gazeteci ve bir bilim insanının çabalarına ortak olacağız. Ehl-i Beyt döneminde yaşananlar bütün gerçekliğiyle akıcı bir dille okuyucuya anlatılıyorken; patlayan bir yanardağın dünyanın artık eskisi gibi olmayacağının habercisi olması, ansızın karşımızda belirecek.

Mehmet Ali Karga, birbiriyle bağlantısız gibi görünen olayları ustaca birbirine bağlarken, soluksuz okunacak bir roman kurgusunu okuyucuyla buluşturuyor. Ahir’in sayfaları tükendiğinde aklımızda tek bir soru belirecek; “Dünyanın sonu neyin başlangıcıdır?”

Mehmet Ali Karga kimdir?

Mehmet Ali Karga 1982 İstanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi’nde İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde lisans, Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji bölümünde yüksek lisans eğitimi aldı. Ankara Üniversitesi’nde Dinler Tarihi bölümünde doktora programına devam etti. Kitapevlerinde ve medya sektöründe yönetici olarak çalıştı. Hâli hazırda bir televizyon kanalında yapımcı-editör olarak görev yapıyor.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin