MEB 5 bin 872 personel alımı: MEB 5 bin 872 personel alım başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları neler?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde görevlendirmek üzere 5 bin 872 personel alımı yapıyor. Açık pozisyonlara alım yapacağını açıklayan MEB’in bu ilanından sonra binlerce vatandaş başvuru tarihi ve şartlarını da merak etti. İnternet üzerinden yapılacak olan MEB 5 bin 872 personel alım başvuruları 5 Kasım Cuma günü sona erecek. Peki, MEB 5 bin 872 personel alımı başvuru şartları neler?

Google Haberlere Abone ol
MEB 5 bin 872 personel alımı: MEB 5 bin 872 personel alım başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları neler?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), kendi bünyesinde görevlendirmek üzere 5 binden fazla personel alımı yapacağını duyurdu. Birçok vatandaş ise MEB personel alımı hakkındaki detayları da merak etti. İnternet üzerinden alınacak başvuruların 25 Ekim itibariyle başlayacağı duyuruldu. Peki, MEB 5 bin 872 personel alım başvurusu nasıl yapılır? MEB personel alım başvuru şartları neler?

MEB 5 BİN 872 PERSONEL ALIM BAŞVURUSU NE ZAMAN?

MEB bünyesinde, merkez ve taşra teşkilatında 260 sözleşmeli fizyoterapist ile 2 bin 593'ü aşçı, 3 bin 279'u aşçı yardımcısı olmak üzere 5 bin 872 destek personeli istihdam edilecek.

MEB personel alımı başvuru şartları açıklandı ve tarihler belli oldu. MEB, 5 bin 872 personel alımı başvuruları 25 Ekim tarihinde başlayacak ve 5 Kasım’da sona erecek. Başvuruların, 05 Kasım 2021 Cuma günü saat 23:59’a kadar tamamlanmış olması gerekiyor.

MEB 5 BİN 872 PERSONEL ALIM BAŞVURU ŞARTLARI

  • 2020 yılı KPSS lisans düzeyinde KPSSP3, ön lisans düzeyinde KPSSP93, ortaöğretim düzeyinde KPSSP94 puan türlerinden puan almış olmak.
  • Devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak.
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.
  • Mesleğin ifasına engel olacak bir hastalığı bulunmadığını, tam teşekküllü sağlık kurumlarından alınacak sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek.
  • Olağanüstü hal kapsamında yürürlüğe konulan kanun hükmünde kararnamelerle kamu görevine son verilmemiş olmak.
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
  • Sağlık Bakanlığından onay almış psikoteknik belgesi vermeye yetkili merkezlerce düzenlenmiş psikoteknik raporuna sahip olduğunu belgelendirmek.

MEB PERSONEL ALIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Belirtilen şartlara uyan adayların e-Devlet ile entegre çalışan “Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı" platformu "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/" sitesinden başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

Adaylar, istenen belgeleri sisteme yükleyerek başvurularını elektronik ortamda onaylatmak üzere bir il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü seçecek, gerekli durumlarda sisteme yüklenen belgelerin asıllarının talebi halinde belgeleri, onay makamı olarak seçtikleri il, ilçe milli eğitim müdürlüğüne teslim edecek.

Adaylar yalnızca bir unvan için başvuruda bulunabilir. Eğer birden fazla unvan için başvuru yapılırsa ve bu durum tespit edilirse her iki başvuru da geçersiz sayılır.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Atama sonuçlarının 12 Kasım'da "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/" adresinden duyurulacağı belirtildi. Atamaları valiliklerce kendilerine tebliğ edilenler, tebliğ tarihini izleyen 15 gün içinde göreve başlamak üzere atandıkları il milli eğitim müdürlüklerine istenen belgelerle başvuracak.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin