Karamollaoğlu’ndan ittifak içinde ittifak çıkışı: Bir araya gelirsek 30-40 milletvekili çıkarabiliriz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ittifak içi ittifak formülüyle ilgili "İttifakın içinde bulunan partilerden özellikle yeni kurulan Gelecek ve DEVA Partisi’yle Saadet Partisi arasında bir seçim ittifakının yapılmasını önemsiyorum. Bir ittifak içerisinde bir araya gelirsek 30-40 milletvekili çıkarabiliriz ama doğuracağı sinerjiyle birlikte 130-140’lara çıkarabiliriz." ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol
Karamollaoğlu’ndan ittifak içinde ittifak çıkışı: Bir araya gelirsek 30-40 milletvekili çıkarabiliriz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TV5’te yayınlanan "Gündem Türkiye" programında gazeteci Mustafa Yılmaz’ın sorularını cevaplandırdı. Millet İttifakı’nın son toplantısında ortak cumhurbaşkanı adayının belirlenmesinin ardından Meclis seçimleri için de çeşitli ittifak formülleri üzerinde çalışılıyor. Bunlardan biri “ittifak içi ittifak” olarak nitelendirilen formül.

"GELECEK VE DEVA PARTİSİ’YLE SAADET PARTİSİ ARASINDA BİR SEÇİM İTTİFAKININ YAPILMASINI ÖNEMSİYORUM"
Karamollaoğlu bu formüle dair programda "İttifakın içinde bulunan partilerden özellikle yeni kurulan Gelecek ve DEVA Partisi’yle Saadet Partisi arasında bir seçim ittifakının yapılmasını önemsiyorum. Bunu parti liderlerine de aktardım. Üç parti ayrı ayrı seçime girdiğimiz zaman alacağımız oy mertebeleri anketlerde şöyle veya böyle görünüyor. En fazla 3-4 milletvekili çıkartılabiliyor." dedi.

"30-40 MİLLETVEKİLİ İLE TEMSİL EDİLME İMKÂNIMIZ VAR"
Sözlerini sürdüren Karamollaoğlu "Ancak biz bir araya geldiğimiz zaman mecliste 30-40 milletvekili ile temsil edilme imkânımız var. AK Parti bir sene öncesinden beridir yüzde 15’ten fazla seçmeni kaybetti. Onlar gidecek yer aradılar, kısmen belli bir yerlere niyetlendiler ama hâlâ bu seçmenin yüzde 5 ile 7’si adres arıyor. Az önce ifade ettim bir ittifak içerisinde bir araya gelirsek 30-40 milletvekili çıkarabiliriz ama doğuracağı sinerjiyle birlikte 130-140’lara çıkarabiliriz." ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin