Kadri Gürsel'in oğlu: Katillere açık görüş var da babama neden yok?

Cumhuriyet gazetesine düzenlenen operasyonla tutuklanan gazeteci Kadri Gürsel'in eşi Nazire Gürsel, Ayşe Arman'a konuştu.

Google Haberlere Abone ol
Kadri Gürsel'in oğlu: Katillere açık görüş var da babama neden yok?

'FETÖ' ve PKK'ya ilişkili olduğu iddiasıyla tutuklanan Cumhuriyet yazarı Kadri Gürsel'in eşi Nazire Gürsel, oğulları Erdem Gürsel'in kendisine  "Anne, katillere açık görüş var da babama niye yok?" diye sorduğunu aktardı. Nazire Gürsel, "Ne cevap vereceğimi bilemedim! Ömrümün en çaresiz anıydı" dedi. Hürriyet yazarı Ayşe Arman'ın, Nazire Gürsel'in açıklamalarına yer verdiği yazısı şöyle:"Ne büyük acılar yaşanıyor!

Henüz hakkında iddianame bile hazırlanmamış olan Kadri Gürsel 3 aydır içeride. Daha ne kadar yatacağı da belli değil. 9 yaşındaki oğlu Erdem de babasını, bu üç ayda sadece bir kere görebilmiş.Erdem, bir sürü şeyi anlamaya çalışan dünya tatlısı bir çocuk. Zaten yaşından çok olgun, bu süreç onu daha da büyütmüş. Ama bazı şeyleri kesinlikle kavrayamıyor! Mesela bir şekilde katillere ve tecavüzcülere açık görüş hakkı olduğunu öğrenmiş. O ise babasını göremiyor. Katillere de neden açık görüş hakkı verildiğini ve kendisine verilmediğini bir türlü aklı almıyor.Annesine soruyor:“Anne, katillere açık görüş var da babama neden yok!”Nazire Gürsel, “Ne cevap vereceğimi bilemedim! Ömrümün en çaresiz anıydı!” diyor. Nazire Gürsel’e sordum..."Yazının tamamını okumak için TIKLAYIN...


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin