İstanbul'da eyleme müdahale etmişti. Sağlık çalışanlarının eyleminde polise tokat atan astsubay tutuklandı

Dr. Ekrem Karakaya'nın öldürülmesi sonrası İstanbul'da sağlık çalışanları şiddet olaylarını protesto etmişti. Çapa Tıp Fakültesi önündeki eylem sırasında yaşanan gerginlikte doktor olan eşine destek vermek için eyleme katılan astsubay N.K.Ö.'nün polise tokat attığı tespit edildi. Gözaltına alınan N.K.Ö. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Google Haberlere Abone ol
İstanbul'da eyleme müdahale etmişti. Sağlık çalışanlarının eyleminde polise tokat atan astsubay tutuklandı

Konya’da Dr.  Ekrem Karakaya’nın silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin ardından dün ülke genelinde sağlık çalışanları şiddet olaylarını protesto etti.  Sağlık çalışanları İstanbul’da Çapa Tıp Fakültesi önünde toplanarak eylem yapmak istedi. Eylem sırasında polis ve sağlık çalışanları arasında, gösterinin izinsiz olması sebebiyle arbede çıktı. Yaşanan arbede sırasında bir kişinin polise tokat attığı anlar kameralara yansıdı.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Görüntülerin ardından polis, tokat atan kişinin tespit edilmesi ve yakalanması için çalışma başlattı. Yapılan incelemelerde tokat atan kişinin doktor olan eşine destek vermek için eyleme katılan astsubay N.K.Ö. olduğu ortaya çıktı. Gözaltına alınan N.K.Ö. işlemlerinin ardından bugün sevk edildiği adliyeye sevk edildi. N.K.Ö. çıkarıldığı mahkemece, “kamu görevlisine karşı görevi nedeniyle direnme" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. (DHA)

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin