İsmail Saymaz teyit etti! Sedat Peker'in hangi videosundan sonra harekete geçildi?

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun Sedat Peker'in dördüncü videosundan sonra harekete geçtiğine dair bir yazı kaleme aldı...

Google Haberlere Abone ol
İsmail Saymaz teyit etti! Sedat Peker'in hangi videosundan sonra harekete geçildi?

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in çeşitli iddialarda bulunduğu videolarının kaldırılmayacağını teyit ederken, örnek olarak, 17/25 Aralık videolarının gösterildiğini yazdı.

Saymaz, "Sedat Peker, Twitter, Instagram ve YouTube hesaplarının erişime kapatılması için mahkeme kararı çıkarıldığını belirtti. Peker'in tweeti üzerine bu iddiayı araştırdım. Öğrendiğim kadarıyla… Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Peker'in dördüncü videosundan sonra harekete geçerek mahkemeye başvurdu ve kaldırılmasını istedi" dedi.

İsmail SAYMAZ / SÖZCÜ

Youtube, Peker videolarını kaldırmayacak

Sedat Peker, Twitter, Instagram ve YouTube hesaplarının erişime kapatılması için mahkeme kararı çıkarıldığını belirtti.

Peker'in tweeti üzerine bu iddiayı araştırdım.

Öğrendiğim kadarıyla…

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Peker'in dördüncü videosundan sonra harekete geçerek mahkemeye başvurdu ve kaldırılmasını istedi.

Mahkeme, 5651 Sayılı Internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun'un 8/A maddesinden hüküm verdi. Bu maddede şöyle deniyor:

“Yaşam hakkı ile kişilerin can ve mal güvenliğinin korunması, milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi ve genel sağlığın korunması sebeplerinden…”

BTK, her hafta aynı kararı aldırarak, YouTube'a başvuruyor.

Ancak YouTube, Peker videolarını kaldırmayı aklının ucundan bile geçirmiyor.

Örnek olarak, 17/25 Aralık videoları gösteriliyor.

Çünkü bu kayıtlar hâlâ YouTube'da…

İsmail Saymaz'ın yazısını okumak için TIKLAYIN

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin