Google, koronavirüs nedeniyle Çin'deki tüm ofislerini kapattı

Dünya devi arama motoru Google, Çin'in Wuhan kentinde başlayan koronavirüs salgını nedeniyle ülkedeki tüm ofisleri geçici olarak kapatma kararı aldı. Google tüm operasyonlarını durdurdu.

Google Haberlere Abone ol
Google, koronavirüs nedeniyle Çin'deki tüm ofislerini kapattı

Dünyanın şu andaki en büyük sağlık sorunu olan ve insandan insana bulaşabilen yeni tip koronavirüs salgını Çin'de 7 bin 678 vakanın görülmesine neden oldu.

Salgın sonrası ABD'li teknoloji firması Google ülkedeki operasyonlarını geçici olarak durdurma kararı aldı. Google'ın şirket sözcüsünün The Verge'e yaptığı açıklamada firmanın Çin'deki tüm ofislerinin kapatılacağını duyurdu.

Karara gerekçe olarak salgının yayılma hızı ve ABD hükümetinin bu konudaki tavsiyesi gerekçe gösterildi. Google'ın Çin ana karası haricinde Hong Kong ve Tayvan'daki ofislerin de kapatılacak.

Firma Çin'deki çalışanları ve yakınları ile onları yakın zamanda ziyaret edenlerin de en kısa sürede evlerine dönmesini tavsiye etti. Şirketin Çin'de dört ofisi bulunuyor.

İkea da Çin'deki mağazalarını kapatıyor

İsveç'in dünyaca ünlü mobilya perakende satıcısı İkea'da Çin'deki virüs salgını sonrası ülkedeki mağazalarının yarısını geçici olarak kapatma kararı aldı. İkea'nın ülkede 30 mağazası bulunuyor.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin