Gaziantep'te yoğun kar yağışı... TAG Otoyolu açıldı

Gazintep'te gece saatlerinde başlayan ve tüm gün sürmesi beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle geçen hafta binlerce kişinin mahsur kaldığı Tarsus-Adana-Gaziantep otoyolu kapandı. Osmaniye yönüne gitmek için yola çıkan araçlar, otoyol girişinde durdurularak geldikleri yöne geri gönderildi. Tarsus-Adana-Gaziantep otoyolu, saat 10.30 sıralarında otobüs ve araç trafiğine açıldı. Otoyol girişinde denetim yapan ekipler, ağır tonajlı araçlar ile kar lastiği olmayanların geçişine izin vermiyor. 

Google Haberlere Abone ol
Gaziantep'te yoğun kar yağışı... TAG Otoyolu açıldı

Karayolları Genel Müdürlüğü, devam yoğun kar yağışı nedeniyle Tarsus-Adana- Gaziantep (TAG) Otoyolu'nda Osmaniye'den Gaziantep yönüne gidişe izin verilmediğini duyurdu.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle TAG Otoyolu, Osmaniye-Gaziantep-Nizip hattının çift yönlü tüm taşıtların trafiğine kapatıldığı bildirildi.

ARAÇLAR OSMANİYE'YE YÖNLENDİRİLİYOR

Osmaniye'den Gaziantep yönüne giden araçların geçişine, yoğun kar yağışı nedeniyle izin verilmiyor. Adana ve Hatay yönünde ise ulaşımda herhangi bir olumsuzluk yaşanmıyor. 

D-400 kara yolunda ise Bahçe ilçesinden Nurdağı'na kadar olan bölgenin tamamen trafiğe kapatıldığı, uzun TIR kuyrukları oluştuğu bildirildi.

Hatay ve Adana yönünden otoyol üzerinden Gaziantep'e gitmek üzere yola çıkan araçlar ise Osmaniye gişelerinden şehir merkezine yönlendiriliyor.

 

GAZİANTEP YÖNÜNDEN DE KAPATILDI

Gazintep'te gece saatlerinde başlayan ve tüm gün sürmesi beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle geçen hafta binlerce kişinin mahsur kaldığı Tarsus-Adana-Gaziantep otoyolu, Gaziantep yönünden de kapatıldı. Osmaniye yönüne gitmek için yola çıkan araçlar, otoyol girişinde durdurularak geldikleri yöne geri gönderildi. 

OTOYOL ARAÇ TRAFİĞİNE AÇILDI

Gazintep'te gece saatlerinde başlayan ve tüm gün sürmesi beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle saat 04.00 sıralarında trafiğe kapatılan Tarsus-Adana-Gaziantep otoyolu, saat 10.30 sıralarında otobüs ve araç trafiğine açıldı. Otoyol girişinde denetim yapan ekipler, ağır tonajlı araçlar ile kar lastiği olmayanların geçişine izin vermiyor. 

Etiketler gaziantep tag
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin