Gazeteci Ahmet Takan’a beyzbol sopalı saldırı

Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan önceki akşam Ankara'nın Dikmen semtinde bulunan evinin önünde, beyzbol sopalı bir kişi tarafından saldırıya uğradı. Takan, 'darp raporu' da aldı.

Google Haberlere Abone ol
Gazeteci Ahmet Takan’a beyzbol sopalı saldırı

Beyzbol sopalı saldırganı son anda fark eden ve geriye doğru hamle yapan Ahmet Takan'ın omzunda asılı olan çantasına, beline ve sırtına isabet etti. Çantasında bulunan telefonu kırılırken vücudunda da ekimoz oluştu.

Takan'ın karşı koyması üzerine 25-30 yaşlarındaki saldırgan beyzbol sopasını olay yerinde bırakarak kaçtı.

'Darp raporu' verildi

Saldırı sonrası Takan'ın apartman komşuları olay yerine gelerek ilk yardımı yaptı ve polisi aradı. Takan'ın oturduğu bina önüne gelen polis, beyzbol sopasını alarak konuyla ilgili inceleme başlattı ve tutanak tuttu.

Takan daha sonra 29 Mayıs Hastanesine kaldırıldı. Bir bacağı da aksayan Takan'a “Darp raporu” verildi. Takan karakola giderek ifade de verdi ve şikayetçi oldu.

'Yıllardır tehdit alıyorum'

Hastanede ilk tedavisinin ardından olayı anlatan Takan, “Uzun süredir hatta yıllardır tehdit alıyordum. Ancak bu tehditler şimdiye kadar fiili bir saldırıya dönüşmemişti.

Beyzbol sopalı saldırgan aniden üzerine geldi, fark edip geriye doğru hamle yaptım, sopa çantama, sırtıma ve belime geldi. Gazeteci olarak doğru bildiklerimi yazmaya devam edeceğim” dedi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin