Fatih Portakal'ın sözleri olay oldu!

FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Libya'ya giden Türk askerinin doğalgaz ve petrol için orada olduğunu iddia etti. Portakal'ın sözleri sosyal medyada büyük tartışma konusu oldu.

Google Haberlere Abone ol
Fatih Portakal'ın sözleri olay oldu!

FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'ın, Türkiye'nin Libya anlaşmasıyla ilgili yorumu tartışmalara neden oldu. Portakal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kanal D-CNN Türk ortak yayınındaki sözlerini hatırlatarak, 'emperyalist devlet' imasında bulundu.

Fatih Portakal şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, doğalgaza muhtaç mıyız? Muhtacız diyor. Türkiye'nin gidiş sebebi belli zaten. Bırakın siz onu Libya'da ezilenler var Hafter darbeci o öyle şu böyle, demokrasi insan hakları, özgürlük; belli Türkiye'nin neden gittiği. Ve neden bir koruma şemsiyesi oluşturmak istediği. Anlaşmanın içeriği belli aslında doğalgaz ve petrol... Türkiye'de bu duruma geldi ya. Emperyalistleri biz niye eleştiriyoruz. İnsanların doğal kaynaklarını sömürüyorlar, onu yapıyorlar bunu yapıyorlar."

SOSYAL MEDYADA OLAY OLDU

Fatih Portakal'ın canlı yayındaki sözleri sosyal medyada tartışma konusu oldu. Bazı kullanıcılar Portakal'a hak verirken, bazı kullancılar da Portakal'ı suçladı. Twitter'da "Fatih Portakal" ve "ÖzürDilePortakal" etiketleri trend topic oldu.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin