Dünyada ilk! Ev yapımı dizi geliyor

Cororonavirüs nedeniyle dizi setleri durdu. Ünlü yapımcı ise oyuncuların sete gitmesine gerek bırakmaksızın yeni bir dizi projesi oluşturdu. İşte, dünyada ilke imza atacak diziden detaylar!

Google Haberlere Abone ol
Dünyada ilk! Ev yapımı dizi geliyor

Ünlü yapımcı ve senarist Birol Güven bir ilke imza atıyor. Birol Güven’in dünyanın ilk ev yapımı komedi dizisi yakında TRT 1 ekranlarında olacak. Dizinin adını ise seyirciler belirleyecek.

BU DİZİDEKİ HİÇBİR OYUNCU SETE GİTMEYECEK! DÜNYADA İLK KEZ BİR DİZİDE, OYUNCULAR KENDİ SAHNELERİNİ KENDİ ÇEKECEK!

Tüm dünyada etkisini gösteren, ülkemizde de maalesef hızla yayılan covid-19 virüsü nedeniyle birçok iş yeri gibi Seksenler seti de kapatılınca, yapımcı Birol Güven Seksenler oyuncularını evlerinden çıkarmadan dizi yapmanın formülünü buldu.

Birol Güven’in TRT 1 ekranları için hazırladığı yeni dizisinde, Seksenler oyuncuları kendi gerçek kimlikleriyle, kendi evlerinde yaşadıklarını, kendi kameralarıyla çekecek. Birol Güven’in önderliğindeki bu ekip böylece bir ilke imza atacak.

Senaryosunu Birol Güven’in kaleme aldığı dizi, oyuncularını evden çıkarıp dizi çekmeye ikna etmeye çalışan bir yapımcıyı ve onun etrafındaki oyuncu dostlarının aile yaşamlarını konu ediniyor.

Dünyada ilk! Ev yapımı dizi geliyor

Korona virüsü salgınının sıradan insanların yanı sıra ünlü insanların hayatlarını nasıl etkilediği , bu dizi aracılığıyla gözler önüne serilecek. Ayrıca ülkece geçtiğimiz bu sıkıntılı günlere farklı bir perspektiften bakarak, evde geçen günlerimizi mizahi bir yolla anlatarak izleyiciye keyifli bir zaman dilimi yaşatılacak.

Güven diziyle ilgili ‘Evde kalmayı tercih eden insanları eğlendirmek ve morallerini yüksek tutmak istiyoruz’ diyor.

Dizinin kadrosunda Birol Güven, Rasim Öztekin, Özlem Türkad, Şoray Uzun, Ayşe Tolga, Yasemin Çonka, Ceyhun Fersoy, Begüm Öner, Berat Yenilmez, Hakan Bulut, Necmi Yapıcı-Nihan Yapıcı, Hacı Ali Konuk, Fatuk Sofuoğlu, Erdem Baş-Selvet Baş, Deniz Oral, Eray Yasin Işık, Etem Caner Karaüç, Deniz Gök, Baran Karaoğlan, Aslı Pektaş Zeki, Yılmaz, Bektaş Erdoğan gibi ünlü isimler yer alıyor.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin