Digitürk çalışanlarından zam protestosu

Digitürk çalışanları, düşük zamma karşı sosyal medyada kampanya başlattı. “Hakları ver Digitürk” diyen çalışanlar, “Açlığa mahkum edilmek isteniyoruz ve bunu asla kabul etmiyoruz” ifadelerini kullandı. Çalışanlar, şirket önünde zam kararını protesto etti.

Google Haberlere Abone ol
Digitürk çalışanlarından zam protestosu

beIN Media Group bünyesinde yer alan Digiturk’ün çalışanları, kendilerine yapılan zam oranına karşı ‘#haklarıverdigitürk’ hashtagi ile kampanya başlattı.

Digitürk çalışanları, düşük zamma karşı sosyal medyada kampanya başlattı. “Hakları ver Digitürk” diyen çalışanlar, “Açlığa mahkum edilmek isteniyoruz ve bunu asla kabul etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yeni yılla birlikte asgari ücrete yüzde 50,4'lük zam yapıldı. Memur ve memur emeklileri zam oranı ise yüzde 30,95 oldu.

Enflasyondaki artışın ardından gelen bu zamlara rağmen yüzde 17 oranında zam alan Digitürk çalışanları kampanya başlattı.

Seslerini duyurmak için ‘#haklarıverdigitürk’ hashtag’i açan emekçiler, “Digitürk medya emekçileri olarak yıllardır sürdürülen enflasyon altı zamlarla ezildik. Bu yıl itibariyle %17 zamla açlığa mahkum edilmek isteniyoruz ve bunu asla kabul etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Digitürk çalışanları şirket önünde proteste gösterisi düzenledi.

 

Etiketler Digitürk zam protesto
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin