Deprem sonrası konteynerde kalıyorlardı. Sel sularına kapılan anne ile 2 yaşındaki kızı her yerde aranıyor

Adıyaman'da meydana gelen sel felaketi sonrası kaybolan Fatma Tekdal ile 2 yaşındaki kızı Zeynep Zümra her yerde aranıyor. Deprem sonrası evlerinin bahçelerindeki konteynerde kalan 12 kişi sel sularına kapılmıştı. 8 kişi kendi imkanları ile kurtuldu ancak Selma Sarıkaya ile kızı hayatını kaybetmişti. Kaybolan anne ve kız her yerde aranıyor.

Google Haberlere Abone ol
Deprem sonrası konteynerde kalıyorlardı. Sel sularına kapılan anne ile 2 yaşındaki kızı her yerde aranıyor

Adıyaman'ın Tut ilçesinde, içinde bulundukları konteynerin sel sularına kapılması sonucu kaybolan Fatma Tekdal ile 2 yaşındaki kızı Zeynep Zümra Tekdal'ı arama çalışmaları sürüyor.

Tut ilçesinde, salı gecesi başlayan şiddetli yağmurla birlikte Ömerovası Deresi taştı. Tekdal ve Sarıkaya ailesinin barındığı dere kenarındaki evlerinin bahçesine yerleştirdikleri konteyner sel sularına kapıldı.

KONTEYNERDE KALIYORLARDI

Konteynerde kalan 8 kişi kendi imkanlarıyla kurtulurken, kaybolan 4 kişiden Selma Sarıkaya ile kızı Emine Sarıkaya'nın cansız bedenlerine ulaşıldı.

Kaybolan Fatma Tekdal ile kızı Zeynep Zümra Tekdal'a ise ulaşılamadı.

Dün yapan ancak sonuçsuz kalan arama çalışmalarına saban ilk ışıklarıyla birlikte yeniden başlandı. Dere yatağının geçtiği ve selin etkili olduğu 25 kilometrelik alanda 160 kişilik ekip arama çalışmalarını sürdürüyor. Dalgıç polislerin de katıldığı arama çalışmalarına hassas burunlu köpekler de kullanılıyor.

Kaynak: DHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin