Cumhuriyet ile Le Monde diplomatique işbirliği... Türkçe yayına başlıyor!

İşbirliği sözleşmesini, Paris’te bulunan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya ile Le Monde diplomatique Genel Müdürü Serge Halimi imzaladı.

Google Haberlere Abone ol
Cumhuriyet ile Le Monde diplomatique işbirliği... Türkçe yayına başlıyor!

Dünyanın iki saygın referans gazetesi Cumhuriyet ve Le Monde diplomatique işbirliğine gidiyor. Le Monde diplomatique, Türkiye’de Türkçe basılacak ve ayda bir Cumhuriyet’le birlikte ücretsiz olarak okurlarla buluşacak.

İki gazete arasındaki işbirliği sözleşmesi dün Paris’te imzalandı. Sözleşmeyi Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya ve Le Monde diplomatique Genel Müdürü Serge Halimi imzaladı. İki gazete arasındaki işbirliği, Le Monde diplomatique yönetici ve çalışanlarının da katıldığı küçük bir törenle kutlandı.

Cumhuriyet ile Le Monde diplomatique işbirliği... Türkçe yayına başlıyor!

BÜYÜK KATKI

Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, “Le Monde diplomatique ile yapılan işbirliğinin basın dünyamıza büyük katkı vereceğini düşünüyoruz. Şubat, ayıyla birlikte her ayın ilk pazartesi günü Le Monde diplomatique’i Cumhuriyet gazetesi ile birlikte ücretsiz olarak vereceğiz. İlk sayımız 3 Şubat Pazartesi günü okurlarımızla buluşacak. Okurlarımız ve Türkiye, dünyanın saygın gazetelerinden Le Monde diplomatique’de yer alan analiz ve makaleleri Türkçe olarak okuyacaklar. Okuyucularımız böylece dünyada yaşanan gelişmelere detaylı ve farklı analizlerle ulaşma şansı yakalayacaklar. Bu işbirliğinin Türk ve Fransız basın dünyası arasındaki ilişkileri güçlendireceğine inanıyorum” dedi.

Le Monde diplomatique Genel Müdürü Serge Halimi ise şunları söyledi: “Cumhuriyet gazetesi ile yapılan işbirliği bizleri mutlu etti. Le Monde diplomatique uluslararası bir  yayın organı. 30 ülkede, 20 dilde yayın yapıyorduk. Şimdi Cumhuriyet’le birlikte 31 ülkede 21 dilde yayın yapıyor olacağız. Türkiye’nin köklü ve bağımsız gazetesi olan Cumhuriyet’in vermiş olduğu demokrasi mücadelesinin her zaman yanında duracağız.”

MANŞETTEN DUYURDU

Cumhuriyet gazetesi, ortaklığı ve işbirliğini manşetten duyurdu.

Cumhuriyet ile Le Monde diplomatique işbirliği... Türkçe yayına başlıyor! - Resim : 2

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin