Cumhuriyet gazetesinde sendika kıyımı! 8 sendikalı gazeteci işten çıkarıldı

Genel Yayın Yönetmenliğini Aykut Küçükkaya'nın yaptığı Cumhuriyet gazetesinde tenkisat depremi! Gazetenin 8 sendikalı çalışanın işlerine son verildi. MedyaTava'nın edindiği bilgiye göre; sendikalı çalışanlara uygulanan işten çıkarmalar devam edecek.

Google Haberlere Abone ol
Medyatava Özel Cumhuriyet gazetesinde sendika kıyımı! 8 sendikalı gazeteci işten çıkarıldı

Geçtiğimiz haftalarda TGS ile Cumhuriyet gazetesi arasında, 18 yıl sonra toplu sözleşme imzalanmıştı.

MedyaTava'nın edindiği bilgiye göre; toplu sözleşme öncesinde çalışanlara sendikaya üye olmamaları yönünde baskı uygulandığı, bu baskı sonucunda birçok isim istifa ederek, gazete ile yollarını ayırdı.

Toplu sözleşmenin üzerinden henüz iki hafta geçmemişti ki bu defa Cumhuriyet gazetesinden işten çıkarma haberleri geldi. Gazetenin 8 sendikalı çalışanı, işten çıkarıldı. Sendikalı olan çalışanlar ile ilgili işten çıkarmaların devam edeceği de gelen bilgiler arasında.

AYKUT KÜÇÜKKAYA'NIN EKİBİ TASVİYE Mİ EDİLİYOR?

MedyaTava'nın edindiği bir diğer bilgi ise; işten çıkarmaların Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya'nın bilgisi dışında gerçekletiği yönünde. İşten çıkarmaların, Küçükkaya'nın ekibini tasviye etmek için yapıldığı da yine MedyaTava'ya gelen bilgiler arasında.

8 SENDİKALI ÇALIŞANLA YOLLAR AYRILDI

Cumhuriyet gazetesinin iki hafta önce Türkiye Gazeteciler Sendikası ile 18 yıl sonra yaptığı toplu sözleşmenin ardından, bugün 8 sendikalı gazeteci ile yollar ayrıldı. Gelen bilgiler, Cumhuriyet gazetesinde sendika üyesi çalışanların işten çıkarmaların da devam edeceği yönünde.

İştei, sendikalı oldukları için işine son verilen gazeteciler:

Olcay Büyüktaş Akça (Yazı İşleri Müdürü)

Sami Gürel (Spor Müdürü)

Rüya Özkalkan (Düzeltme Servisi Şefi)

Hilal Köse (Cumhuriyet Pazar Sorumlusu)

Tuğba Özer (Muhabir)

Ece Piroğlu (Muhabir)

Vedat Arık (Foto Muhabiri)

Mahmut Gündüz (Arşiv)

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin