"Cumhurbaşkanı’mıza Okan’ı şikayet ettim"

Demet Akalın, Hande Yener ve Okan Kurt'un gerçekleştirdiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ziyareti gündeme bomba gibi düşmüş ve uzun süre konuşulmuştu. Hatta Akalın'ın eşinin neden toplantıya gittiği de tartışma konusu olmuştu

Google Haberlere Abone ol
"Cumhurbaşkanı’mıza Okan’ı şikayet ettim"

Akalın bununla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: "Okan'ı Cumhurbaşkanımıza şikayet ettim, telefonda sürekli tavla oynuyor dedim. Sağolsun Cumhurbaşkanı hemen sildirdi telefondan."

Şarkıcı Demet Akalın, son albümü Ateş’le fiziksel ve dijital müzik platformlarının ve Radyo & TV verilerine göre 2019 yılının da en çok dinlenen kadın pop sanatçısı oldu. Mini bir kutlama yapıp basınla sohbet eden Akalın burada meslektaşı Hande Yener ve eşi Okan Kurt ile iki gün önce gerçekleştirdiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ziyareti hakkında konuştu. Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde gerçekleşen toplantıda şarkıcılar, çocuk istismarına ve kadına şiddete karşı hazırlayacakları sosyal sorumluluk projesi için destek istemiş ve burada çekilen kareler sosyal medyada olay yaratmıştı.

Yener ve Akalın’ın çok konuşulan ziyareti dışında, Okan Kurt’un toplantıda ne işi olduğu tartışmaları da yapıldı. Akalın, konu hakkında basın mensuplarına açıklama yaptı. Okan Kurt’un yanlarında bulunma sebebiyle ilgili açıklamada bulunan popçu, “Okan’ı Cumhurbaşkanımıza şikayet ettim, telefonda sürekli tavla oynuyor dedim. Sağolsun Cumhurbaşkanı hemen sildirdi telefondan, artık benimle ilgilensin. Sadece kızıyla ilgileniyor” dedi.

Erdoğan’ın kendisinin dobra biri olduğunu belirttiğini de anlatan Akalın “Cumhurbaşkanı’mız bana sen çok dobra birisin dedi. Bunu bu makamdan duymaktan çok mutlu oldum” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluşmasını anlatan Akalın, “Sayın Cumhurbaşkanı’mızdan ben randevu talep ettim, 1,5 ay sonra bir araya gelebildik. Giderken Hande ile konuştum ve beni de çağır dedi. Ofiste 1,5 saat kaldık ve kadına şiddet, hayvana şiddet gibi konuları kapsayan bir yasa geleceğini söyledi. Bizde üstümüze ne düşüyorsa yapacağımızı söyledik” dedi.

Yerli otomobil hakkında da konuştuğunu belirten Akalın, “Yerli otomobil hakkında konuştuk, hemen sipariş vereceğimizi söyledik. Ben her zaman milliyetçiyim, Milano’dan alışveriş yaparım, ancak arabamı yerli malı alırım. Made in Türkiye diyoruz, hayırlı olsun” dedi. Cumhurbaşkanı ile konuşmalarının detaylarını paylaşayan popçu, “Köpek katliamları, şiddet gören kadınların şikayet etmemesi gibi konuları konuştuk. Cumhurbaşkanımız’da bu konuları sık sık takip ettiğini, gerekli yerleri hemen aradığını belirtti. Yasanın gelmesine çok sevindik, özel bir proje yapmayacağız, ancak elimzden geldiği kadar destek vereceğiz” dedi.

'2019 çok arayacağım bir yıl olmadı'

2019 değerlendirmesi yapan sanatçı, “Benim için güzel bir sene oldu, ancak 2019 çok müthiş diyemem. Hira biraz hasta, sağlıkla alakalı biraz problemimiz oldu o kadar. Benim için gerisi fena değil, ancak çok arayacağım sene değil tabii. Keşke olmasın dediğim bir olayım olmadı” dedi.

2019 yılında Alişan ve Hande Yener ile barışan popçu, “Alişan’la iyiki barıştık, bizim için çok iyi oldu. Alişan benim arkadaşım değil, artık bir kardeşim. Bu saatten sonra ne derse desin, kredisi çok fazla olan birisi, iki günlük dünya sonuçta. Benim için çok can alıcı bir durum olmadıkça, gerisi önemli değil. Hande Yener ile sürekli konuşuyoruz, bir türlü denk gelemedik. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı’nı ziyarette sarıldık” dedi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin