Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eğitime Destek Kampanyası Ödül Töreni'nde konuştu: Yurt dışından binlerce öğrenci eğitim için Türkiye'ye geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eğitime Destek Kampanyası Ödül Töreni'nde konuştu. Erdoğan, "Eskiden bizim evlatlarımız yurt dışına eğitime giderdi. Şimdi yurt dışından binlerce öğrenci eğitim için Türkiye'ye geliyor" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eğitime Destek Kampanyası Ödül Töreni'nde konuştu: Yurt dışından binlerce öğrenci eğitim için Türkiye'ye geliyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eğitime Destek Kampanyası Ödül Töreni'nde konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Kurtuluşu asıl taçlandıran şehrin insanıdır. Gaziantep bu yolda öyle bir mesafe kat etti ki örnek alınacak bir şehir oldu. Bu yeni mücadele döneminde en büyük katkıyı Gaziantep'ten bekliyoruz.

"KALKINMANIN TEMEL ŞARTLARINDAN BİRİ İŞ GÜCÜDÜR"

Bugün burada şehrimize kazandırdıkları okullar kazandıran, şehrin gelişimine katkı sağlayan iş insanlarımızla birlikteyiz. Şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Rabbim işinize, kazancınıza bereket versin. Kalkınmanın temel şartlarından bir iş gücüdür.

Komşusu açken tok yatan bizden değildir emrini tüm dünyaya hakim kılabilsek emin olun şu yerküre üzerinde tek bir mağdur kalmaz. Eğitim öğretimi önceliklerimizin başına aldık. Eskiden bizim evlatlarımız yurt dışına eğitime giderdi. Şimdi yurt dışından binlerce öğrenci eğitim için Türkiye'ye geliyor. Türkiye'nin kurtuluşunun eğitim-öğretimle insanlarımızın üretmesiyle mümkün olduğuna inanıyoruz.

Derslik sayımızı 343 binden 601 bine yükselttik. Okullarımızda görev yapan öğretmenlerin 4'te 3'ü bizim dönemimizde göreve başladı. 76 üniversitemiz varken şimdi 207 üniversiteye akademik personel sayısını 180 bine çıkardık. Üniversitemizin olmadığı il yok. Bugün artık her alanda ihtiyacını karşılayacak pırıl pırıl insan kaynağına sahip bir Türkiye var. Ülkemizi her alanda olduğu gibi eğitim öğretimde de hedeflerine ulaştıracağız.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin