CNN TÜRK Şanlurfa'da öldürülen PKK'lı Ferhat Tunç ile sanatçı Ferhat Tunç'u karıştırdı. Sanatçı Ferhat Tunç'un fotoğrafını kullandı, Tunç'tan tepki geldi: Yargıya taşıyacağım

İçişleri Bakanlığı'nın Şanlıurfa'da gerçekleştirdiği bir operasyonda PKK üyesi Ferhat Tunç'un öldürüldüğünü açıkladı. Söz konusu haber bir çok haber sitesinde son dakika olarak verildi. CNN TÜRK ise öldürülen Ferhat Tunç ile sanatçı Ferhat Tunç'u karıştırınca olanlar oldu. Yapılan haberlerde sanatçı Ferhat Tunç'un fotoğrafı kullanıldı ve sosyal medya paylaşımları da bu görselle yapıldı. Yurt dışında yaşayan Ferhat Tunç ise duruma tepki gösterdi ve dava açacağını söyledi.

Google Haberlere Abone ol
CNN TÜRK Şanlurfa'da öldürülen PKK'lı Ferhat Tunç ile sanatçı Ferhat Tunç'u karıştırdı. Sanatçı Ferhat Tunç'un fotoğrafını kullandı, Tunç'tan tepki geldi: Yargıya taşıyacağım

Sabah saatlerinde ajanslara PKK'ya yapılan operasyonla ilgili bir haber geçti.

Haberde PKK'nın Gap-Rıha eyalet sorumlusu 'Rubar' kod adlı Ferhat Tunç'ın Şanlıurfa'da Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı'nın koordinesinde gerçekleştirilen operasyonla ölü ele geçirildiği belirtildi. 

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre; Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı koordinesinde Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ve Havacılık Dairesi Başkanlığınca, Şanlıurfa'nın Bozova ilçesi Hacılar köyünde bir PKK/KCK terör örgütü mensubunun saklandığı bilgisi üzerine operasyon gerçekleştirildi.

Emniyet İHA destekli operasyonda Özel Harekat Şube Müdürlüğü timlerinin 'teslim ol' çağrılarına ateşle karşılık veren bölücü terör örgütü mensubu ölü ele geçirildi. Örgüt mensubunun örgütün sözde Gap-Rıha eyalet sorumlusu 'Rubar' kod adlı Ferhat Tunç olduğu tespit edildi. Örgüt mensubuyla birlikte 1 tabanca, 2 el bombası, 1 termal gözlük ve örgütsel dokümanlar da ele geçirildi.

 

BAKAN SOYLU'DAN DA AÇIKLAMA GELDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Twitter hesabından açıklama yaparak operasyonu gerçekleştiren ekipleri tebrik etti. Soylu, "PKK'nın sözde Gap-Rıha eyalet sorumlusu 'Rubar' kod adlı Ferhat Tunç, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat, Havacılık ve Polis Özel Harekat ekiplerimizin operasyonuyla ölü ele geçirildi. Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğümüz ve kahramanlarımızı tebrik ediyorum. Allah onları muhafaza etsin" ifadelerini kullandı.

CNN TÜRK SANATÇI FERHAT TUNÇ'UN FOTOĞRAFINI KULLANARAK HABER GEÇTİ

Konuyla ilgili bir haber hazırlayan CNN TÜRK, öldürülen Ferhat Tunç adlı PKK'lı ile sanatçı Ferhat Tunç'u karıştırınca, sanatçı Ferhat Tunç'u 'terörist' ilan etti ve vurulanın o olduğu yönünde haber yaptı.

CNN Türk’ün YouTube kanalında habere ilişkin hazırlanan videonun kapağında PKK’lı Ferhat Tunç yerine müzisyen Ferhat Tunç’un fotoğrafına yer verildi. Bir süre sonra ise kapak değiştirilerek Soylu’nun paylaşımının ekran görüntüsünün eklendiği görüldü.

FERHAT TUNÇ'TAN TEPKİ GELDİ

Sanatçı Ferhat Tunç da CNN TÜRK'ün haberini alıntılayarak, "İçişleri Bakanlığı, PKK'lı Ferhat Tunç adlı bir gencin yaşamını yitirdiğini iddia etti. İktidar güdümündeki medya haberi fotoğrafımı kullanarak, iktidar yanlıları da hesabımı etiketleyerek servis etti. Ölümü her türlü kirli çıkar ve algıları için kullananları kınıyorum. Avukatım konuyla ilgili açıklama yapacak ve kişilik haklarıma dönük bu saldırıyı yargıya taşıyacak. Kandan ve ölümden beslenenlerden çok yakında kurtulmak umuduyla." ifadeleriyle bir paylaşım yaptı.

Ferhat Tunç daha sonra Twittetr adresinden bir paylaşım yaparak "Avukatım konuyla ilgili açıklama yapacak ve kişilik haklarıma dönük bu saldırıyı yargıya taşıyacak" dedi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin