CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayacağı tarih belli oldu. Barış Yarkadaş canlı yayında Kılıçdaroğlu'nun adaylık planını anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 seçimleri için adaylığını açıklayarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu da adaylığını açıklamaya davet etmişti. Kılıçdaroğlu ise adaylarını seçim kararı alınınca açıklayacaklarını söylemiş sonbaharda erken seçim beklediğini açıklamıştı. CHP'li eski vekil, gazeteci Barış Yarkadaş canlı yayında Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylık planını tek tek anlattı.

Google Haberlere Abone ol
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayacağı tarih belli oldu. Barış Yarkadaş canlı yayında Kılıçdaroğlu'nun adaylık planını anlattı

Usta gazeteci ve televizyoncu Erdoğan Aktaş'ın tv100 ekranlarında hazırlayıp sunduğu Sağlı Sollu programında CHP eski milletvekili gazeteci Barış Yarkadaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylaığını nasıl açıklayacağını, planını adım adım anlattı.

Yarkadaş, Sağlı Solllu'da, "CHP’nin diplomasi kurmayları Millet İttifakı’nın liderlerine CHP’nin adayının Kılıçdaroğlu olduğunu gayri resmi toplantılarda söyleyecekler. İşler istendiği gibi giderse Kemal Bey’in ismi açıkça deklare edilecek olmazsa Kemal Bey adaylığını Eylül’de açıklayacak." ifadelerini kullandı.

İşte Yarkadaş'ın o açıklamaları:

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, yerel yayın bir radyoda Gazeteci Yazar İsmail Akar'ın konuğu oldu. Uysal, cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"KILIÇDAROĞLU'NUN ADAY OLMASINA NASIL BAKIYORSUNUZ?"

Uysal, "Siz kendiniz adaylık düşünüyor musunuz? Meral Akşener söylemlerinde 'ben başbakan olacağım' diyor, Kılıçdaroğlu'nun aday olması durumuna nasıl bakıyorsunuz?" sorusunu cevapladı.

"KILIÇDAROĞLU'NUN ADAYLIĞINA SICAK BAKARIM"

Kendileri için önceliğin cumhurbaşkanlığı olduğunu belirten Uysal, "Tabii ki TBMM'de de Millet İttifakı olarak parlamenter sisteme geçmek adına güçlü çıkmak zorundayız. Cumhurbaşkanı adayı konusunda temel kuralları koyduk 6'lı masa olarak. Ben Kılıçdaroğlu'nun adaylığına sıcak bakarım. Bu masanın oluşumunda önemli katkılar sağlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu doğal olarak da isterse hakkıdır. Bu manada bizlerde gerekli desteği veririz." dedi.

"MİLLETVEKİLİ ADAYLIĞI ÖNCELİĞİMDİR"

Kendi adına bireysel bir hesap içinde hiç olmadığını belirten Uysal, "20 yılı aşkın siyasi hayatımda ilkeli duruşa devam ediyorum. Bu yüzden Afyonkarahisarlı olarak ekmeğini yediğim, suyunu içtiğim Afyonkarahisar'dan milletvekili adaylığı önceliğimdir." ifadelerini kullandı.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin