atv'den flaş karar! Hercai'nin yerine hangi program geliyor?

Yarın akşam yayınlanacak 69'uncu bölümüyle ekranlara veda edecek olan Hercai dizisinin yerine hangi yapımın yayınlanacağı belli oldu. Ali Eyüboğlu, Hercai'nin yerine gelecek programı köşesinde açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
atv'den flaş karar! Hercai'nin yerine hangi program geliyor?

Milliyet gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu bugünkü yazısında, final yapacak olan Hercai dizisinin yerine atv’nin bir süredir yayınına ara verdiği ‘Kim Milyoner Olmak İster?’ programını getireceğini duyurdu.

Ali EYÜBOĞLU / MİLLİYET

‘Hercai’nin yerine ‘Kim Milyoner Olmak İster?'

ATV, bir süre yayınına ara verdiği ‘Kim Milyoner Olmak İster?’i yeniden ekrana getirecek. Kanalın final yapacak dizilerinden ‘Hercai’nin yerine pazar akşamı yayınlamayı planladığı yarışmanın tanıtımlarına başladı. İşte o tanıtım filminden yarışamaya dair çarpıcı veriler:
“10 yılda 931 bölüm, 4 bin 476 yarışmacı, 32 bin 106 soru ve 57 milyon 549 bin TL ödül.”
Yarışmacılara bölüm başına dağıttığı ortalaması para ödülü 62 bin TL olan bir yapımın sunucu ve prodüksiyon giderlerini de dahil ettiğinizde bile en ucuz yazlık dizinin yarısı kadar bir maliyet çıkar ortaya.

O yüzdendir ki şimdiye kadar Kenan Işık, Selçuk Yöntem, Murat Yıldırım ve Kenan İmirzalıoğlu’nun sunduğu ‘Kim Milyoner Olmak İster?’ gibi stüdyo programlarının sayısı artıyor.

İki sebebi var bunun: Birincisi dizilerin maliyeti, ikincisi de Kovid-19’un dizilere etkisi.
Pandemi koşullarında haftada 2.5 saatlik bölüm yetiştirmek gün geçtikçe zorlaşıyor. Oyuncular veya set ekibinin Kovid-19 testinin pozitif çıkması çekimlere ara verilmesine neden oluyor ve yeni bölüm yayınını aksatıyor.

Yazının devamını okumak için TIKLAYIN

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin